Zipp neken 2 nie odpala

Witam mam problem z moim motorowerem a więc tak odpaliłem i wyjechałem po przejechaniu 1 kilometra nabrał tak jakby więcej mocy i po chwili dusił się zgasł i już nie odpalił iskra jest rozebrałem głowicę tłok i cylinder i tłok był lekko przytarty wymieniłem tłok i cylinder głowice wyczyściłem bez docierania zaworów ponieważ były szczelne wszystko ładnie pięknie poskładane a on nie odpala podczas odpalania jak by chciał zagadać ale jak by coś mu przeszkadzało gaźnik został wyczyszczony i nie wiem co może być nie tak.

Jakie masz teraz ciśnienie sprężania? Jak pokręcisz rozrusznikiem to elektroda świecy zapłonowej sucha, czy mokra?

Ciśnienie jest ok A świeca mokra.

Co to znaczy ok ? Nawet tego nie zmierzyłeś…

Nie mam czym zmierzyć ale kopiąc kopką czuć ze jest bardzo dobre.

czuć to sobie możesz… tyle w temacie organoleptycznego diagnozowania kompresji

Manometr możesz dorwać używany za 20 zł. Pomiar kompresji i wtedy możemy rozmawiać dalej

11 bar wydmuchało.

To ok. Wykręć świecę i sprawdź czy masz iskrę. Czy świeca jest mokra po kręceniu rozrusznikiem ? Czy rozrząd ustawiony na znaki ? Sprawdź czy nity na magnecie nie puściły.

Iskra jest rozrząd ustawiony dobrze nity trzymają świecą mokra

To jeżeli coś łapie ale nie może ruszyć to iskra jest w złym momencie. Może to być wina modułu zapłonowego lub samego iskrownika, Odkręć fajkę z kabla WN, przyłóż sam kabel gdzieś do masy, odsuń kabel na mniej więcej 1-2cm i zakręć rozrusznikiem

A więc tak zamontowałem nowy iskrownik i od znajomego moduł zapłonowy na podmiankę motorower odpala ale są 2 problemy aby wyłączyć go muszę zdjąć fajkę i przy dodaniu gazu dławi się i jak by strzela okolice gaźnik.

z tym strzelaniem źle napisałem pierw się zadławi strzeli z wydechu i coś jak by w gaźniku czasami cofneło spaliny rozrząd i zawory dobrze ustawione a z tym gaszeniem prawdopodobnie wina modułu bo nie ma takiego bolczyka od odcinania zapłonu w nim nie wiem co dalej z tym dławieniem.

Rozrząd na 100% źle ustawiony jak strzela w gaźnik. Strzela w gaźnik bo w momencie zapłonu zawór jest uchylony. Na który znak ustawiłeś na magnecie ?

na znak t

kiedyś pamiętam fajka była uszkodzona i strzelało w gaźnik tym razem fajka jest dobra.

Dobra problem rozwiązany uszkodzona świeca była przez to strzelał i się dławił po odpaleniu dzięki za pomoc.