Zipp neken 1500 zl czy warto kupic?

Witam. Czy warto kupic zippa neken za 1500ZL? Dodam, ze motorek jest w stanie dobrym, cylinder 75 cc, 1300 km przebiegu, nowy akumulator. Poza tym musial bym sprzedac mojego ogara 200, ktorego remontowalem 2 lata, stan bardzo dobry. Jest to dla mnie powazna decyzja wiec chcialbym sie was poradzic. Motorower sluzyl by mi glowie na dojazdy do pracy 5 km i wypad za miasto.

taka sama jakość jak ogar ale nowocześniejszy. chyba warto zmienić

Jestem posiadaczem GB Street 72cc i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony. GB Street to praktycznie bliźniaczy model jak Zipp Neken, tylko inny producent. Bardzo tanie koszta eksploatacji, spalanie z rzędu 2-2,5l góra 3l/100km w zależności od jazdy. Wyglądem od razu powalił mnie na łopatki, to taka mieszanka klasycznego motocykla z crossem. Zakupiłem go także z przebiegiem 1300km :)

Szczerze mówiac bałem się że chińczyk itd, ale jest to mega niezawodny moto. Silnik nie do zajechania przy umiejętnej jeździe. Części... tanie jak barszcz. Zrobiłem w nim jedynie wymianę oleju silnikowego, uszczelek głowicy, cylindra i to wszystko. Jeżdzę nim 2-3 razy w tygodniu po 100km w dwie strony :)

Po modyfikacji na 72cm oraz zmienieniu zębatki z przodu na 15z moto ma ogromnego kopa. Na 50tce oryginalnej trochę brakowało mocy ale teraz jest idealnie :) Dodatkowo bardzo fajnie mruczy, nie wyje jak skutery, dźwięk przyjemny dla ucha :)

Jak masz więcej pytań to śmiało pisz.

Mam kilka pytan:
Czy to prawda ze plastiki odpadaja i jak temu zaradzic? Zauwazylem na na biegu pokazuje 0 Da sie cos z tym zrobic czy jezdzic na wyczucie?
Zima sie konczy wiec trzeba wymienic olej. Jaki olej lac do tego zippa?

Masz na myśli że plastiki odpadają same z siebie? Bo jeśli wywrotka to owszem można je złamać. Jeśli są mocowania to nie mają jak odpaść, a jeśli jakiś plastik jest luźny to zawsze się znajdzie na niego sposób :)

Właśnie także mam z tym problem. Licznik źle pokazuje biegi, np na 0 mam 3 bieg itd. Jest to wina czujnika zmiany biegów. Możesz go wymienić i sprawdzić czy coś pomoże. Ja wymienilem ten czujnik i dupa, dalej to samo, sam zastanawiam się jak naprawić ten problem. U mnie pokazuje na biegu 0 - 3 a na 1 - 4. I to mi wystarcza do swobodnego ruszania bo reszta biegów to już idzie z automatu :)

Co do oleju to najlepiej motul 10w40t lub z najwyżej półki półsyntetyk Castrol Power 4t 10w40. Sam będę na taki niedługi wymieniał :)

Z tego co dzis sie dowiedzialem to zmieniony zostal w nim cylinder, glowica, tlok i modul. Zostala tylko zebatka. Zdecydowalem sie na zakup i w sobote spisuje umowe.

Gdyby właściciel nie dbał o maszynę to by nie wymieniał części, a tu cylinder, głowica, tłok i moduł wymieniony, a jest on jeszcze na dotarciu czy już go dotarł? :) 72 cc pojemność jest idealna do tego moto bo sam tyle w swoim mam.

Więc dobrze zrobiłeś że zdecydowałeś się na zakup, jak chcesz więcej popisać o tym moto to dodałem Cię do znajomych, musisz tylko potwierdzić :)