Zipp Manic 50 – pomocy.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zipp Manic 50 – pomocy.

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pavlos20 Pavlos20 5 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pavlos20
    Pavlos20
    Użytkownik

Witam.
    Ostatnimi czasy w moim manic’u pojawił sie spory problem. Mianowicie zaczęło się od tego iż strasznie słabo palił z rozrusznika. Po jakichś 2 dniach okazało się że nie chce palić nawet z rozrusznika i ledwo odpalał z kopniaka. Po niecałym tygodniu przestał odpalać i z kopniaka. Pali ledwo ledwo na pych. Jeśli rozgrzeję silnik to po zgaszeniu zapala normalnie nawet z rozruchu. Natomiast jeśli postoi dłużej niż 30min sytuacja się powtarza i muszę pchać. Dodam tylko iż tuż po odpaleniu na zimnym silniku na niskich obrotach motor się dusi i przerywa strasznie. Na wysokich tego nie ma. Następny problem to to że strasznie mi palił bezpieczniki. Okazało się że to chyba klakson robił zwarcie gdyż musiał się zamoczyć. Zdjąłem go i już co prawda zwarcia nie ma ale elektryka nadal trochę wariuje… Mianowicie obrotomierz po przekręceniu kluczyka idzie do góry i stoi… Gdy odpalę powraca do normy i wskazuje jak należy… Co mam zrobić aby pozbyć się tych problemów? Przeczyścić gaźnik? Filtr odpada gdyż już czyściłem i to nie pomogło… A co z elektryką? Pomocy..

Pavlos20
    Użytkownik

Gaźnik przeczyszczony, wyregulowany perfect świeca kolor kawa z mlekiem i chuj nie działa dalej…

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe kiper24
    kiper24
    Użytkownik

skoro masz problemy z elektryka to zacznij od tego ,zasada jest jedna odłacz jedno sprawdz , jesli nie to idz dalej a w koncu znajdziesz.a tak poważnie musisz zaprzyjaznic sie z miernikiem i szukac przyczyny.Zwarcie, uszkodzenie itp co zwiazane z elektryka .Jesli nie masz pojecia o tym to oddaj do mechanika .albo ucz sie na błedach i szukaj byc moze trafisz odrazu badz bedziesz szukał dłuzej a znajdziesz na odległosc to ciezko znależc co kolwiek i doradzic .Jesli zegar samowolnie porusza sie zacznij od niego i i zwiazek przewodów idacych od niego

Serwis woj.Dolnosląskie
    Pavlos20
    Użytkownik

Ok, problem z zegarem rozwiązany. Przed chwilą przestał w ogóle odpalać grr! Gdy próbuję go odpalić to psiuka benzyną z gaźnika z wszelkich możliwych stron 🙁 Najbardziej pod kroćcem… Nie wiem już o co chodzi…

kiper24
    Użytkownik

Nie wiem o co chodzi ci z tym psiukiem pod kroccem.Miedzy króccem a głowica ????Jesli tak to sa 2 wyjscia albo słabo dokrecony krociec albo walnieta uszczelka .Nic innego .Jesli wycieka spod gaznika uszczelka lub luzno skrecone.Rozkrec króciec i zobacz stan uszczelki ,zdejmij gaznik zobacz czy gdzies wycieka paliwo.moze pływak sie nie domyka lub jest zawieszony .szukaj tych przyczyn

Serwis woj dolnosląskie

Serwis woj.Dolnosląskie

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Pavlos20
    Użytkownik

Chodzi o to że leci jakimś cudem przez uszczelkę która jest między gaźnikiem a króćcem… I teraz doszło do tego to że gaźnik tjb w ogóle nie puszcza paliwa? Świeca jest całkiem sucha, zero śladów paliwa nawet po długich próbach odpalania na ssaniu..

kiper24
    Użytkownik

musisz rozkrecici to co wyzej napisałem i zobczyc z fusów nie wywróżę .No jesli masz nie szczelnosc pod króccem to niby jak paliwo ma docierac do cylindra .mozesz tez miec cos w gazniku ze nie podaje paliwa.uszczelnij badz dokrec króciec i sprawdz gaznik (rozkrec) i zobacz co sie dzieje

Serwis woj.Dolnosląskie
    Pavlos20
    Użytkownik

Uszczelki wszystkie całe, gaźnik przykręcony bardzo mocno, praktycznie wszystko ok… Może to wina zaworu ssącego?

kiper24
    Użytkownik

to by ci ciekło przy baku a cieknie ?????? z tego co piszesz to nie .Juz nie rozumiem o co ci chodzi pizesz ze cieknie pózniej ze juz nie cieknie .To jak w koncu jest …..

Serwis woj.Dolnosląskie
    kiper24
    Użytkownik

Serwis woj.Dolnosląskie
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie