Zipp Manic 50 – kilka pytań i problemów.

Wyświetla 1 wpis z $
 • Autor
  Wpisy
 • #145412
  nafing
  Użytkownik
  • 1
  • 1Postów:

  Witam. Jestem posiadaczem Zipp’a Manic’a 50 i mam kilka pytań, liczę na Waszą bezwarunkową pomoc.
  Otóż, pierwszy problem, który w 50% rozumiem, a co z nim zrobić – dalej nie. Jak wiecie albo nie wiecie – Manic jest wyposażony w 4 biegową skrzynię, wszystkie biegi idą w dół. Na motorowerze uda mi się 3 biegiem, tzn. udawało się rozpędzić do 55km/h, a przy 4 do 60, a potem… no wlaśnie – potem spadają obroty i znowu jadę 55km/h z tym, że na 4, a nie 3 biegu. Tak, zdaję sobie sprawę, że 4 jest nadbiegiem, ale to chyba nie powód, żeby aż tak spadały obroty.
  Wspomniałem, że „udawało” mi się to, ponieważ teraz napotkałem kolejny problem. A z racji, że rozwiązań może być kilka, a jestem amatorem – radzę się Was, forumowicze! Przy każdym z biegów na nieco „wyższych” obrotach motorower się dławi, cofa obroty, trochę ich dodaje, wyglądam na nim, jakbym wykonywał jakieś ruchy posuwist-zwrotne na sesji z Aerobic, makabra. Dodatkowo pokusiłem się o nagranie filmu, a z racji, że sprzęt mam, jaki mam – niewiele tam widać, natomiast po dźwięku można chyba wydedukować, o co mnie się dokładnie rozchodzi.(film na dole)
  Jak wspominałem – jestem amatorem, także prosiłbym o rozłożenie mojej ewentualnej usterki tak, bym to pojął. Dodam, że jako motorower 4suwowy – Manic nie jest jakimś demonem prędkości i wcale nie o to mi się rozchodzi. A i przy 4 biegu, testowałem z górki przy 72km/h i nawet na tym 4 biegu zaczyna się dławić. Mój amatorski instynkt podpowiada mi, że jakby mojemu Manicowi chciało się pić, może ma to jakiś związek z paliwem? I o ile na postoju nie jest to uprzykrzające, to jednak podczas jazdy, ehh, szkoda słów.
  No nie wiem, nie wiem, licze na Waszą pomoc, jak już wspominałem, heh.
  Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, kłaniam się nisko!
  http://www.youtube.com/watch?v=f2b6xTxESlY

Wyświetla 1 wpis z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button