Zipp jzv 50 wtrysk paliwa

Witam.
Posiadam zipa jzv 50 na wtrysku paliwa. Myślałem, że jest odblokowany.Na 4 biegu miał około 6 tyś. Obrótów i prędkościomierz pokazywał 80km/h. Wydawało mi się że jadę mniej niż te 80km/h więc postanowiłem to sprawdzić poprzez GPS i maksymalną prędkość jaką mi się udało uzyskać to 51km/h. Co mogę zrobić żeby motorek jechał szybciej niż te 50km/h (zmiana cylindra itp nie wchodzi w grę) i żeby prędkościomierz nie zawyżał mojej prędkości ? Myślałem nad wymianą modułu zapłonu na odblokowany.
Pozdrawiam

Możesz wymienić moduł ale problem pojawi się przy wyższych obrotach bo nie wiadomo czy wtrysk da radę. Prędkości nie zwiększysz przez jakiś moduł. Moc bierze się z pojemności. Możesz w teorii oddać cylinder do portowania, zyskasz kilka KM mocy ale cylinder drastycznie straci na żywotności. Bez ingerencji w cylinder nie wiele uzyskasz. Możesz dać mniejszą zębatkę z tyłu lub większą z przodu, zyskasz na prędkości ale stracisz na mocy a jak stracisz na mocy to rozpędzenie się do 65km/h po zmianie zębatki zajmie Ci tydzień. Widzisz ja w skuterku musiałem wywalić kilka tysięcy aby skuter jeździł szybciej. Zacząłem od cylindra wydechu wału aż na przekładni (dłuższej) kończąc. Zakładam, że twój silnik to 4T więc aby uzyskać moc mojego skuterka musiałbyś wrzucić tam cylinder min. 150ccm. Po zmianie przełożeń leci mi teraz ok 110Km/h i to w bezwietrzną pogodę :smiley: Prędkościomierza nie wyskalujesz w domu, celowo jest tak zaprojektowany, że dla twojego bezpieczeństwa ma zawyżać. Prędkościomierz w samochodzie też zawyża…im szybciej jedziesz tym bardziej zawyża. Bez poważnej ingerencji w silnik nic nie zrobisz. Tu musiałbyś zacząć od zmiany pojemności, potem jak uprzesz się na wtrysk musiałbyś zeswapować wtrysk od 125ccm oraz Ecu razem z wtryskiem. Metod typu Plug&Play nie ma.

Więc jak zmiana modułu niewiele da, to może są jakieś blokady, które można ściągnąć ?

Nie ma blokad, które możesz zdjąć, tu główną blokadą jest wtrysk i ecu z konkretnymi mapami. Możesz zmienić mapy ale pytanie czy ktoś Ci się tego podejmie a 2 to ile to będzie kosztować (znaczą część zakupu tego bzyka)

… syfem wtrysk paliwa co wy nato

A my na to tak:

  1. Słownik
  2. Kultury gościu odrobinkę.