Zipp Fresco – brak świateł mijania + rozładowujący się akumulator.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zipp Fresco – brak świateł mijania + rozładowujący się akumulator.

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe fulbi fulbi 5 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe fulbi
    fulbi
    Użytkownik

Witam,

mój problem polega na częstym rozładowywaniu się akumulatora. Od jakiegoś czas nie działają mi światła mijania, zgasły w tym samym momencie, wiem bo mam podwójne lampy, drogowe i postojowe świecą aż miło. Od tej awarii często rozładowuję się aku. Czy to wina jakiegoś zwarcia? Przeglądnąłem wszystkie połączenia i styki. Zabezpieczyłem niektóre taśmą, niestety nic to nie dało. Co mógłbym jeszcze zrobić bo trochę głupio jeździć cały czas na drogowych.

Zipp fresco toros 2014 przebieg 3000km

Pozdrawiam
    Piotr

Zdjęcie profilowe speak
    speak
    Użytkownik

Obróć żarówki w kloszach na stykach o 180 stopni (czyli wyjmij, obróć o 180 stopni i zamontuj) czy wciąż tylko jedna strona pali? Jeśli się teraz całkiem spalą to patrz dalej, a jeśli nie to zakup nowe żarówki, koszt jednej max 10zł.

Jeśli spali Ci te nowe, widzę 2 możliwości,regulator napięcia lub ewentualnie jedna z cewek w prądnicy.

Powiem tyle że miałem to samo, żarówki fabryczne to jakaś lipa, zmieniłem żarówki i wróciło do normy, w ogóle lepiej mieć pełny zapas żarówek przy sobie.

Fresco 7000km
    http://tuTOauto.pl

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

speak napisał:

Obróć żarówki w kloszach na stykach o 180 stopni (czyli wyjmij, obróć o 180 stopni i zamontuj)…

Co ty gadasz? jak obrócić??? Przeca z jednej strony jest cieńsza blaszka, z drugiej grubsza. Więc jak niby ma to wsadzić odwrotnie?:)

Zdjęcie profilowe speak
    speak
    Użytkownik

Kristop napisał:

speak napisał:
    Obróć żarówki w kloszach na stykach o 180 stopni (czyli wyjmij, obróć o 180 stopni i zamontuj)…

Co ty gadasz? jak obrócić??? Przeca z jednej strony jest cieńsza blaszka, z drugiej grubsza. Więc jak niby ma to wsadzić odwrotnie?:)

W skuterze Toros Fresco zastosowana jest żarówka z gniazdem BA20D.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSRbq5cJ6uUx6gFWAOzqo-ocG0yZyLsRxvSyr4-nZ8Qn3Qog4gP

Akurat mam Fresco 🙂

Fresco 7000km
    http://tuTOauto.pl
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No właśnie. Kristop ma rację. Co do problemu sprawdź w gumowym woreczku przy owiewkach, czy kabelki biały i żółty są dobrze podłączone. Jak wszystko jest okej to wymienień regulator napięcia, jeżeli dalej jest problem to iskrownik do wymiany.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe fulbi
    fulbi
    Użytkownik

Witam,
    zrobiłem z żarówkami to co pisaliście. Światła mijania wróciły, ale gdy je wyłączyłem już nie zaświeciły. Czynność powtórzyłem i to samo, za pierwszym razem zaświeciły później już nie. Widać ze przy przechodzeniu na światła mijania pozostałe światła przygasają lekko. Kabelki są OK, zakupie nowe żarówki, jak to nie pomoże to regulator, jak nie to iskrownik. Poinformuje o wyniku.

Pozdrawiam!

Zdjęcie profilowe fulbi
    fulbi
    Użytkownik

Żarówki i regulator napięcia wymienione na nowe. Teraz światła pozycyjne swięcą normalnie mijania i drogowe ledwo ledwo. Aku naładowany. Coś jeszcze musze sprawdzić? Czy tylko pozostała wymiana iskrownika?

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie