ZIPP czy Mondial? a może bassa?

Witam,

Chciałbym kupić skuter mam 3 opcje:

Romet Bassa - nowy
ZIPP QUANTUM 2t rocznik 2005 przebieg 6000km stan bdb
lub MONDIAL50 (taki http://otomoto.pl/mondial-rz-mondial-okazja-kola-12-alumin-M3421656.html) - nowy

Mam 180cm wzrostu i wagi niespełna 100 chciałbym nim jeździć po mieście, to będzie mój pierwszy skuter, możecie mi coś doradzić?

ja bym brał tego mondiala. Przynajmniej jakoś wygląda w porównaniu do bassy :D

i pozostałe 2 są większe od bassy większe koła i kanapa...

Na bassie będzie ci ciasno (ma podobne wymiary/rozmiary co moj zipp) mam 185 cm wzrostu i jest ciężko :D są momenty że kierownicą mogę kolanami sterować :DD

ok ktoś się jeszcze wypowie?

Na Twoim miejscu wziąłbym tego Mondiala, nie ufam 8-letnim chińczykom, a Bassa jest strasznie mała.

ale z tym Mondialem mam problem, bo nowy mi oferują za 2 tys. firma PitasMoto z Bema 37a, 86-300 Grudziadz tyle że płatność z góry a ja nie bardzo jestem przekonany do takiego rozwiązania.

Co mi możecie polecić jak zweryfikować firmę?

najlepiej zweryfikować organoleptycznie bądź płatność przy odbiorze, inaczej bym nie ryzykował.

Nie ma opcji za pobraniem, czyli co jedynie pozostaje mi dojechać i odebrać skuter osobiście?

Też jestem świeży skuterowcem ale odradzałbym Ci takie maleństwo jak Bassa. Będziesz śmiesznie wyglądał i nie będzie Ci zbyt wygodnie. Nie wiem jaką kwotą dysponujesz, mnie udało się w kwietniu kupić zippa quantum r za 3300, rocznik 2012, nowy. Jak do tej pory jestem zadowolony, jest wygodny. Mam 182 cm wzrostu i jestem trochę od Ciebie lżejszy, 80kg. I jeszcze jedno na 8-letniego chińczyka też bym się nie porywał.

a nie ma u Ciebie takiego w jakimś markecie, C4 na ten przykład.

Kumiłem Kymco Dink 50 rocznik 2001 ale pierwsza rejestracja w 2008

Damianeq napisał:

Kumiłem Kymco Dink 50 rocznik 2001 ale pierwsza rejestracja w 2008

Ciekawy przypadek:) A jaką ma historię przez pozostałe 7 lat?

witam mam problem wjeżdżając na dziurę wypadło mi nadkole przy czym pękła mi śrubka trzymająca rurę wydechową i inne elementy jestem ciemny w mechanice więc przepraszam za nie profesjonalny język ta śrubka była umiejscowiona koła wariatora na obudowie silnika w środku został kawałek tej śrubki da coś sie z tym zrobić bo jezdzic nie moge bo amortyzator jest nie stabilny a rura wydechowa tak sie rusza ze może sie złamać mam skuter romet 727 konfort 2012 rocznik

jak dobrze rozumiem to kawałek śruby został w otworze? Rozwiercić i przegwintować

dzieki monek