Zima wiele problemów…

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zima wiele problemów…

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński Leszek Śledziński 8 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe resorek1231235
    resorek1231235
    Użytkownik

Mam pytanie …Żeby zabezpieczyć swój skuter przed wilgocią należy spryskać go wd-40 i nawoskować czy na odwrót i drugie pytanie czy taki wosk jest dobry ❓ ->> http://www.mafra-chemia-samochodowa.pl/chemia-samochodowa-serwis-warsztat/61-woski-nablyszczajacy-wosk-ochronny-do-motocykla.html

Dziękuje za odpowiedzi . 🙂

Zdjęcie profilowe Flash50
    Flash50
    Użytkownik

Tu nie pomogę, pierwszy sezon mam skuter u siebie… 🙂 ale jak miałem cross’a to stawiałem go całego w błocie do garażu 🙂 jak wylatywałem to zaschnięte błoto samo odpadało 😀 śmigam skuterem w zime <bez przodu> i kable mam nawiezchu 🙂 nic się nie dzieje 🙂

Kajdi

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe Rafal_151
    Rafal_151
    Użytkownik

hm postaw skuter na belki drewniane drewno odciąga wilgoć. A jak tłumik ci rdzewieje przy spawach to weź olejem starym wypalonym najlepiej nasmaruj rdze tylko potem będą smrody trochę jak będziesz odpalać 😀

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

A WD-40 nie poszkodzi lakierowi czy tam plastikom? Może lepiej samym woskiem? Umyć (gdy nie ma mrozu) i przejechać się trochę żeby wodę usunąć, a potem wstawić do garażu…

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

WD-40 nie smaruje tylko wypiera wodę. Do smarowania użyj sprayu silikonowego, takiego jak do uszczelek samochodowych. Najpierw umyj, później popryskaj wszelkie elementy typu miejsce w których są łożyska kół, kopniak, amorek itd. czyli wszystkie miejsca gdzie dwa metalowe elementy pracują ze sobą. Co do mycia – nawet przy 0st kiepsko będzie z odparowaniem tej wody.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Woda to wróg! No chyba, że znajduje się w chłodnicy ale w ilości nie większej niż 40 procent 🙂

Zdjęcie profilowe lechoo
    lechoo
    Użytkownik

Skuter to nie jest jajko . Wstaw go po prostu do garażu czy komórki , a jak przyjdzie czas na jazdę skuterem czyli nowy sezon to go umyj i tyle.Jeśli masz 4t to zmień olej na wiosnę i korzystaj z niego , a jeśli masz bak metalowy to zalej go na zimę do pełna co by ci nie zardzewiał i wyjmij akumulator jeśli nie masz ogrzewanego garażu.

Lechoo yamaha neos
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Ja zatankowałem pod sam korek benzyny,wyciągnąłem akumulator, porządnie umyłem i schowałem do garażu i przykryłem cienkim kocem. Na wiosnę nie będę wymieniał oleju bo na nowym zrobiłem 250km przed zimą. Gdy zima minie i będzie dało się jeździć to wyciągam i pierwszą jazdę poprzedzę 15 minutową wolną pracą silnika.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Rafal_151
    Rafal_151
    Użytkownik

Co ile dni trzeba przepalać skuter?jak sa minusowe stopnie -6 -9

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

a po co przepalać ? Odpalisz jak śnieg stopnieje i będziesz się wybierał na pierwszą przejażdżkę… 🙄

Router WS 50 2013
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie