ZICO ZIPP SIMPLI NIE ODPALA ZE STARTERA

Witam! Kupiłem wczoraj używane Zico Simpli. 7500 przebiegu. Mozecie mnie uwazac za wariata ale normalnie sprawdzalem go z kumplem z godzine przy sprzedawacy sprawdzalismy doslownie wszystko! odpalal ze startera z kopki ktora troche sie ciela. Dojechalem do mojego miasta 30 km od miejsca sprzedazy zgasilem chce odpalic i dupa. ze startera nic. kopke wzielem przesmarowalem i juz dziala normalnie. wzielem z kolega i sprawdzilismy na spiecie od rozrusznika do akumulatora czy skuter odpali wiec w taki sposob na starter odpalil bez problemu jednak na ten wlasciwy starter nie ma zamiaru... troche mnie to denerwuej ze musze caly czas z kopki odpalac. pozdawiam i licze na wasza pomoc :)

Dodam ze kostka jest podlaczona bo nawet swiatla dzialaja. dziwne ze tak sie nagle zepsulo

Hmm no nie wiem co może być przyczyna...
Ale pociesze cię, kopanie z kopki w skuterze to bajka :) Miałem kiedyś rometa, jezu... żeby odpalic ta "maszyne" trzeba było 50 razy kopnać, a noga po 30 razach już wysiadała. Więc odpalanie skuta na kopnik, wgmnie, nie jest takie uciazliwe. :-)

Uszkodzona kosta stacyjki wypalone styki rozrusznika

Super ;) Kupić chińczyka z przebiegiem 7500zł ;/ A ile przynajmniej dałeś?

a rączkę hamulca wciskasz?

sorry nie doczytałem że z kopki odpala, może szczotki w rozruszniku? przy takim przebiegu to norma

ale rozrusznik kręci czy martwa cisza jak wciskasz guzik?

okazalo sie ze nie dzialaly czujniki od hamulca wymienilem tez nic nie dalo. dzisiaj wyrwalem juz doslownie te kable od nozki bocznej (troche mnie ponioslo) bo nie odpalal wczoraj tez z kopki. teraz juz wszystko ok ale ze startea czasem odpala czasem nie.

zico to tajwanczyk nie chinczyk jbc.

Ja tam prawie zawsze odpalam z kopki i żyje ;)

można i tak ale jak juz korzystac to z pelni

A moze jak ciężko Ci odpala albo czasem nawet wcale to spróbuj wyregulować gaźnik. A jak Ci już on na nic nie odpala to na zimnym? Jak tak to może być ssanie automatyczne walnięte.