Zico Rooster 2t: dziwny problem z elektryką

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #73150 Reply
  adii_29
  Użytkownik
  • 1
  • Postów: 1
  • Postów: 2

  Witam wszystkich,

  mam problem ze swoim skuterem.

  Mała geneza:
  Wcześniej miał problemy z silnikiem, gasł, nie jechał, jednym słowem świrował ile wlezie i po paru latach, po wymianie połowy części zacząć jeździć. Były wymienione: tłok z cylindrem, simeringi na wale, cewka, przerywnik, żarówki, filtr paliwa (parę razy), gaźnik przeczyszczony etc. Po tych kilkudziesięciu naprawach jeździł. Światła działały, rozrusznik palił i wszystko było okey.

  Problem:
  Po jakimś czasie przestał palić z rozrusznika i obrotomierz zaczął świrować, zauważyłem, że bezpiecznik się przepalił przy akumulatorze. Wymieniłem na identyczny, ale dalej jakoś nie chciał go ładować i obrotomierz latał jak oszalały. Stwierdziłem, że trudno – przeżyje. Następnie zwróciłem uwagę, że gdy mam skuter na stopce (w górze) nie palą się światła, wyświetlacz, kierunkowskazy, natomiast działało światło pozycyjne i stopu. Uznałem, że przecież jak jadę to mi nie przeszkadza, więc też zbagatelizowałem ten problem. Niestety, ostatnio, gdy dodam gazu to światła, wyświetlacz i kierunkowskazy gasną i teraz już muszę coś z tym zrobić.

  Kompletnie się nie znam na elektryce, a moje doświadczenie w mechanice jest na mizernym poziomie. Mam to urządzenie pomiarowe z ohmami, voltami etc, ale nie umiem się tym posługiwać.

  Szukałem czegoś w internecie, ale nie dużo mi to dało. Jeżeli nie będziecie w stanie mi pomóc to pewnie czeka mnie wizyta w serwisie, chociaż szczerze żal mi jakiejkolwiek kasy, żeby w niego wpakowywać.

  Wesprzecie mnie jakoś?

  PS
  Obrotomierz działa dobrze czasami do ~7k obrotów, a potem zjeżdża w dół (cofa się do zera), czasami dochodzi za 10k (max). Dodam też, że pali na kopa za pierwszym i z silnikiem nie mam żadnych problemów.. jedynie elektryka.

  Mam nadzieję, że w dobry dział to wsadziłem i problem opisałem wystarczająco, jeżeli nie to dajcie znać – się poprawie.

  #75678 Reply
  adii_29
  Użytkownik
  • 1
  • Postów: 1
  • Postów: 2

  Aha..

  Problem był z masą jakby kogoś to interesowało – widzę, że sami specjaliści na tym forum.

  REKLAMA

  SCORPION EXO 520 AIR

  Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Zico Rooster 2t: dziwny problem z elektryką
Twoje informacje:
Back to top button