Zgubione klucze

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #68760 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Witam,

Mam ogromny problem, ponieważ nie jeździłem na skuterze od około 3 lat, kiedy miałem przebitą oponę i teraz miałem chęć, aby pojeździć, aż tu nagle okazało się, że klucze gdzieś zginęły. Nie znajdę ich już na 100%, szukałem wszędzie po domu.

Sprawa wygląda tak, że pasuje mi dorobić kluczyki, bo od kufra, do baku i do bagażnika pod siedzeniem miałem ten sam kluczyk, co do stacyjki i dlatego zależy mi na dorobieniu klucza do stacyjki. Czy jest taka możliwość, na podstawie przyniesienia do jakiegoś serwisu samej stacyjki i czy dorobią klucze?

Skuter to REX, stary rocznik, bo bodajże 1997, niemiecki skuter. Dodam, że skuter nie jest zarejestrowany, bo mieszkam na wsi i miał na celu jazdę bez wjeżdżania na ulicę i czy to nie będzie problem przy serwisie skutera.

Proszę o natychmiastową pomoc.

PS. Jakie by były ewentualne tego koszty?

Pozdrawiam,
    Dinson

#68763 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

Dorabia sie na podstawie klucza starego. Musisz kupic nowa stacyjke i zamki

#68764 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Kurde, do wszystkiego? Nową zatyczkę do baku i pod siedzenie? Mam stary skuter, jest wart najwyżej 100zł, opłaca się?

#68766 Reply
    Fubu2PL
    Użytkownik
    • 19

Nie stacyjka nowa (jeśli znajdziesz) kosztuje od 50zł do 100zł

#68767 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Wiem, ale czym później będę otwierał bak, albo bagażniki? Sama stacyjka to żaden problem, a jak to zorganizować, żeby wyszło jak najtaniej. Jeśli dałoby się dorobić klucze do stacyjki, którą bym zaniósł do serwisu, byłoby fajnie…

#68769 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Można dorobić kluczyk do stacyjki, sam tak robiłem w swojej Vitalce, a zapłaciłem 100 zł za 2 kluczyki.

#68770 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Czyli jednym słowem, jak przyjdę ze stacyjką do jakiegoś serwisu, dorobią mi klucze do niej?

#68772 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Jednym słowem TAK, z zastrzeżeniem, że nie byle zakład z supermarketu (choć może i oni też potrafią?) tylko specjalizujący się w dorabianiu kluczyków do aut (ja w takim właśnie dorobiłem).

#68773 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Ok, podsumowując… mam iść do jakiegoś zakładu, co dorabia klucze do samochodów ze swoją stacyjką i oni mi to zrobią?

#68776 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Tak. Google. Szukaj. Stacyjka w rękę. Kilka godzin i po sprawie.

#68778 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Dzięki lucek71. Pozostałych proszę też o inne rady, w najbliższym czasie skorzystam z opcji lucka.

#68780 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Spoko od tego jest forum 🙂

#68783 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Jak on nie był odpalany 3 lata to już się domyślam jak super bedzie chodził i odpalał. Na pewno:
    1. Oleje do wymiany
    2. Paliwo do wymiany na nowe
    3. Czyszczenie filtra powietrza
    4. Nowy filtr paliwa
    5. Regulacja gaźnika

#68786 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Wiem o tym 🙂

#68985 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Panowie. Dziś zawiozłem stacyjkę wyjętą do gościa, co dorabia klucze i mówi, że jeśli nic nie jest w środku uszkodzone, klucze będą już na jutro. Za 2 klucze i robotę będę mu winien 60zł, napiszę jutro, czy udało się.

#69058 Reply
    Cwabiak
    Użytkownik
    • 6

Dobra fakt zrób jak pisali wyżej.

P.S W moim tak nie zrobisz 😉 Wystarczy pomyśleć i nie da się tego obejsc :p

#69074 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Tak i może jeszcze napisz jaki to kabel, gdzie się znajduje, i o której godzinie twój skuter stoi na parkingu. Człowieku o takich rzeczach się nie pisze… Chyba nie chciał byś aby twój skuter ukradli w taki sposób co napisałeś?

#69113 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

izdebski12 napisał:

Tak i może jeszcze napisz jaki to kabel, gdzie się znajduje, i o której godzinie twój skuter stoi na parkingu. Człowieku o takich rzeczach się nie pisze… Chyba nie chciał byś aby twój skuter ukradli w taki sposób co napisałeś?

Skuter jest stary, stoi u mnie w domu i nie jest dysponowany 🙂
    Mam teraz problem panowie. Odebrałem tą stacyjkę, mam kluczyk, wszystko cacy, wymieniłem paliwo i teraz po paru godzinach kopania skuterka (z przerwami) odpala co parę kopnięć, ale po chwili gaśnie i tak jakby nie czuje gazu. Co może być tego powodem?

#69115 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Wyreguluj gaźnik oraz podkręć wolne obroty

#69116 Reply
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112

ogarnij gaźnik. tzn.: wyczyść go porządnie, wyreguluj obroty i mieszanke, wymien filterek paliwa. i bedzie cacy.:))

#70124 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Panowie, teraz w ogóle nie odpali… Świeca jest nonstop zalana i to pewnie dlatego nie chce wystartować.

Jaki koszt jest nowego filtru paliwa?

Doradźcie może coś oprócz przeczyszczenia gaźnika, bo to zrobię i wyregulowane obroty są również. Nie wymieniłem tylko filtra, a paliwa mi dolali nowego do starego, dziś mam w planach usunąć w ogóle całe paliwo z baku i wlać trochę czystego. Jak nie zaskoczy wyczyszczę gaźnik i wymienię filtr paliwa.

Tylko jedno co mnie naprawdę martwi, że świeca jest zalana nonstop albo olejem, albo paliwem i na bank dlatego nie odpala.

#70310 Reply
    Dinson
    Użytkownik
    • 1

Odświeżam.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Zgubione klucze
Twoje informacje:

Back to top button