Zgubiona nakrętka od akumulatora

W ramach przechowania sprzętu na zimę zabrałem się za zakonserwowanie maszyny. Przemywałem felgi, a w tym samym momencie kumpel zajął się wyciąganiem akumulatora. Wszystko pięknie, cacy, ale zapomniał o jednym - nakrętkach na śruby w aku, do których wkręca się owe śruby. Przeszedł tak kilkanaście metrów z akumulatorem przez śnieg i jedna z tych nakrętek po prostu wypadła z akumulatora i wpadła pewnie gdzieś w śnieg. Druga na szczęście się zachowała. I w związku z tym mam pytanie - dałoby się dokupić gdzieś taką nakrętkę? Nakrętka ma kształt prostokąta, wymiary 1,5x1,2x0,5cm. Powtarzam, chodzi o nakrętkę na śrubę, a nie o śrubę. Dodam, że to akumulator bezobsługowy, miejsca na klamry wyglądają identycznie jak tutaj:
[Click Here To See Image Full Size ]

daj w jej miejsce zwykłą nakrętkę. Pasuje taka na klucz 8. Możliwe, że trzeba będzie ją troszkę zeszlifować by weszła w biegun akumulatora.

na klucz 10
nakrętka M6

u mnie pasuje na klucz 8. nawet sprawdziłem. Akumulator Kymco GTX4L-BS

Dzięki za pomoc .W pierwszej kolejności byłem w sklepie i o dziwo za cenę 35 gr kupiłem nakrętkę . Dzięki za pomoc

madi napisał:

u mnie pasuje na klucz 8. nawet sprawdziłem. Akumulator Kymco GTX4L-BS

być może
w Yuasie M5 jest za luźna, trzeba podszlifować M6

Miałem identyczny problem.xd i wziąłem nakrętke 8 zeszlifowałem tak równiutko że teraz już tak sobie nie wyleci.