Zgubiona karta motorowerowa

Witam mam taki problem mam 30 lat i jakos 15 lat temu wyrabialem karte motorowerowa ktora niedawno zgubilem a na niej jezdzilem w Holandi gdyz bez dokumentu uprawniajacego do poruszania sie na skuterze czy tez motorowerze nie moge sie nimi poruszac na terenie Holandii a specjalnie jakiegos durnego kursu na skuter nie bede robil majac 30 lat a prawka na kategorie B nie mam nie poki nie zjade do Polski nie zrobie gdy pytalem sie w Polsce co mam zrobic w takiej sytuacji czy wydadza mi duplikat czy calkiem nowa ale po tych wszystkich zmianach w przepisach szlak czlowieka moze trafic bo jak sie okazalo w archiwach juz nie ma dokumentow albo tym durniom sie nie chcialo szukac wiec w takim wypadku co moge zrobic jezeli sie nie znajda na slowo mi nikt nie uwierzy owszem wiem ze mam juz sporo ponad 18 lat i przed wprowadzeniem tych durnych przepisow je skonczylem i moge sie poruszac na dowod ale nie mieszkam w Polsce wiec mnie to akurat nie interesuje a jak zadzwonie do ambasady to mnie wysmieja haha tak wiec co w takiej sytacji mam zrobic jezdze teraz bez tego swistka i pewnie bede jezdzil do pierwszej kontroli poliscji poki sie nie doczepi bede wdzieczny za odp wiem ze to niecodzienna sytuacja ale moze da sie cos z tym zrobic pozdrawiam

Przecież karta była ważna do ukończenia 18 roku życia z tego co się orientuje, to i tak jeździłeś "nielegalnie", choć pewnie oni tam zwracali uwagę tylko, że świstek jest i tyle. Nikt Ci teraz nie wyrobi duplikatu. Pozostaje jazda rowerem lub jak napisałeś - skuterem do pierwszej kontroli.

Owszem po 18 roku zycia ta karta nie byla wazna ale w Polsce a w Holandii wazne zeby swistek byl:)

To sobie odpowiedziałeś na pytanie, nawet dureń by Ci takiego świstka nie wydał, jedynie z siebie byś zrobił durnia wychodząc z takim żądaniem.

po tych wszystkich zmianach pewnie nie wydadza tylko ten gowniany swistek mi jest potrzebny by sie poruszac po Holandii bo w Polsce do niczego mi to nie potrzebne i nie wazne ze ten papierek ma rok 5 czy 15 lat wazne ze byl rok temy by jeszcze wydali taki swistek teraz to pewnie lipa wiem bylem sie pytalem i teraz rozkminiaja co zrobic bo w prawie polskim to mi nie potrzebne ale zagranica tak

dla mnie sprawa jest jasna, duplikatu NIEWAŻNEGO dokumentu nie powinni Ci wydać ani teraz, ani przed zmianami i nie ważne gdzie jeździsz. Ewentualnie mógłbyś dostać jakieś potwierdzenie posiadanych uprawnień na terenie Rzeczpospolitej, choć osobiście o czymś takim nie słyszałem.

A z jakiej racji karta motorowerowa uprawniała Cię do jazdy motorowerem w Holandii? Tam nie ma czegoś takiego, a taki dokument jest nieważny, bo miał on swoją ważność jedynie na terenie RP.

Dobra, przypuśćmy, że po zobaczeniu tego świstka by Cię puścili. Istnieje jeszcze szkoła, która wydała tą całą kartę motorowerową?
Poszukaj w internecie, może można gdzieś taki świstek "nabyć" za kilka pln'ów ;) Jeżeli to ma działać tylko na kontrole i niby działa to skąd oni będą wiedzieć czy pieczątka na karcie jest szkoły, do której uczęszczałeś czy zakładu mięsnego ;)

Karta motorowerowa dla holendrow jest dokumentem uprawniajacym mnie do kierowania pojazdami do pojemosci 49cm3 i nie wazne czy ja mam 14 lat czy 60 lat a druga sprawa w Holandi trzeba miec prawo jazdy kategori An by moc sie poruszac takimi pojazdami jak skuter czy motorower zreszta w PL teraz tez od tego roku co do Holandi maja tutaj inne przepisy niz w PL ich nie interesuje to ze w PL nie musze posiadac dokumentu procz dowodu osobistego by moc kierowac skuterm poniewaz przed zmiana przepisow mialem ukonczone 18 lat co do szkoly nadal istnieje tylko ze gdzies zaginelo archiwum w kazdym badz razie jeszcze szukaja a na durny kurs na skuter nie bede szedl bo to smiech na sali i Lucek kto mi wyda jakis swistek potwierdzajacy moje uprawnienia do jazdy skuterem skoro nie moga znalezc karty to raz a tylko ona jest potwierdzeniem tego ze mam uprawnienia ale ok koniec tematu bo raczej nic nowego sie nie wniesie do tego i trzeba sie pogodzic z tym ze nie ma ale dzieki za info i pozdrawiam