Zgrzyt przy redukcji prędkości Honda PCX 2010

`Proszę o informację czy normalna sprawa jest delikatny zgrzyt przy redukcji prędkości, przy zwalniania zarówno z użyciem hamulca jak u bez niego puszczając gaz ( mam wrażenie z automatycznej skrzyni biegow)? Ewentualnie prosze o podpowiedz jak może być przyczyną i czy można z tym jeździć bez ryzyka uszkodzenia skutera.
Dotyczy skuteru honda pcx z roku 2010, przebieg 9800 km. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Witam
Mam podobny problem wymieniłem łożyska korektora i wariator oraz pasek . Niestety przy zamknięciu gazu i zwalnianiu bez hamulca występuje zgrzyt którego nie mogę namierzyć .Honda PCX 125 2011 r. Czy poradził Pan sobie z tym problemem i co to u Pana było ?

a może to skrzypnięcie z zawieszenia bo sie obciązenia zmieniają - wiec zarówno amorki przód i tył jak i zawieszenie silnika wykonuje wtedy pewien ruch

Dziękuję za podpowiedz na pewno się temu przyjrzę . Podejrzewam jeszcze łożysko koła chociaż luzu nie ma na kole. Moja Honda ma 21 tyś przebiegu . Będę nadal walczył jeżeli zdiagnozuję to napiszę może komuś również się przyda informacja.

I jak ?
Zlokalizowaliście problem ?

Hej mam podobny problem przy hondzie pcx z 2010r. Byłem u mechanika i sprawdzał wariator pasek i sprzęgło. Wszystko śmiga jak należy. A problem zgrzytu przy wytracaniu prędkości nadal jest (pojawia się przy prędkości 20-40km/h). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam