Zerwana szpilka

Witam,wczoraj zerwała mi się szpilka trzymająca cylinder,urwała się w bloku silnika . Połowę gwintu wykręciłem z tą szpilką a reszta została. Co mam zrobić ? Myślę nad kupieniem kleju do klejenia gwintów. Proszę o rady ;)

Musisz nawiercić otwór pośrodku zerwanej szpilki, potem wkręcić w ten otwór przyrząd podobny do gwintownika i wykręcić w lewą stronę.
Żaden klej ci nie pomoże.

Mój wujek kleił szpilki od paska rozrządu w Volvo i sie trzyma to klej powinien wytrzymac ;)

nie wytrzyma na cylindrze
w obudowie paska są niewielkie siły dlatego trzyma

nie wytrzyma na cylindrze
w obudowie paska są niewielkie siły dlatego trzyma

Jedyna opcja to chyba wykrętak :D i kupic zestaw szpilek ;)

przemek5051 napisał:

Mój wujek kleił szpilki od paska rozrządu w Volvo i sie trzyma to klej powinien wytrzymac ;)

Z całym szacunkiem dla wujka, ale żeby kleić szpilki to trzeba być artystą.. :))

Ale się trzymają .. już sam nie wiem co mam zrobić ;/

bartdzo Cienkie wiertło i sprobuj wywiercic poasek na plaski wkretak i ja wykrec jakims malym srubokretem;>

Coś będę próbował robić :)

próbuje czymś takim skleic ;) http://www.ekwasek.pl/index.php?products=product&prod_id=1260

Gwint nie ejst zerwany? Jeśli gwint jest w porządku, spróbuj wykręcić to co zostało się w środku. Nowa, cała szpilka będzie zdecydowanie mocniejsza niż klejona.

hehe kleić szpilkę cylindra ? żartujesz sobie ? ;) ale rób jak chcesz, tylko się nie zdziw, jak będziesz drugi raz to rozbierał i od nowa wszystko robił, bo klej nie wytrzyma nawet 5 minut na odpalonym silniku :)

Zamykam post :D Zrobione . zrobione na inna grubszą szpilką i trzyma się bardzo dobrze, klej to jednak chuj*ia ;)