Zero mocy w QUINGQI....

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zero mocy w QUINGQI....

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Tony121 Tony121 7 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #118378 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Tony121
  Tony121
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Witam
  Z góry przepraszam za „zniewagę” jaką jest posiedanie przezemnie Takiego sprzętu. Mam QUINGQI chyba 2T (lub 4T) -jestem troszkę laikiem w tej sprawie. Sprzęt BAAARDZO stary i po przejściach. Mój znajomy kupił to za 200 złotych w stanie po zatarciu stojący u sąsiada w stodole ze dwa-trzy lata. Powymieniał wszystko o czym mógł pomyśleć ( tłok, cylinderek pierścienie…..) i nie udało mu się urochomić i odstaił na jakieś 2 lata do garażu. Ja amator sprzętu „za grosze” zobaczyłem to i za piwo to odkupiłem. Troszkę przeczyściłem gaźnik, podokręcałem śrubki, zalałem paliwo, wymieniłem świecę odkręciłem pokrywę od paska napedu z którj coś wyleciało ( ale to nie był olej , raczej wody troszkę) i o dziwo odpaliłem – przy odkręconej pokrywie. Na nóżkach jakoś silnik chodzi, wchodzi na obroty, mruczy całkiem nie najgorzej, ale … I tu problem , jak tylko postawię na koła , dodam troszkę gazu nawet bez wsiadanie na niego, to zaraz się dusi… totalne zero mocy….. ze trzy razy udało mi się przejechać kółeczko po prostej ale nie za każdym razem się da, pod górkę nie próbowałem bo nie ma co próbować. a przy ruszaniu jak go nie popchnę to nawet metra nie przejedzie…..

  Pytanie : co można zrobić żeby jeździł jako-tako?? ( nie mam na myśli : wrzucić na przyczepkę i oddać na złom ….)

  #118381 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Tony121
  Tony121
  Użytkownik
  • Postów: 3

  dodam że narazie nia ma pokrywy na łańcuszku napędowym i nie jest zalany olejem…. ale mimo to powinien choć na prostej chyba uciągnąć siebie i jedną osobę 80 kg , a nawet sam siebie nie daje rady ciągnąć …

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #118382 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Lukario
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  silnik bez oleju zaciera się momentalnie…

  Barton Orlando 2T – rozbity 😛
  Baotian BT49QT9- 20600km
  #118393 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Tony121
  Tony121
  Użytkownik
  • Postów: 3

  bez oleju , tak. jak mieszasz olej z benzyną to nie zaciera się tak łatwo…., chodziło mi o to że nie ma oleju w misce przekładni łańcuszka napędowego… a jak skuter będzie chodził jako-tako to zaleję komorę łańcuszka i wleję olej do zbiorniczka oleju i podłączę pompkę oleju dozującą olej do silnika i ją sprawdzę czy działa. Silnik teraz działa tylko całkowicie mocy nie ma……

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Zero mocy w QUINGQI....
Informacje o Tobie: