Zdjęcie blokady na skuterze z 58km/h na 80km/h szkodzi silnikowi ?bo mam licznik

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #110552
  AlieenX
  Użytkownik
  • Postów: 7

  ad 1. Nie szkodzi dopóki nie jeździsz cały czas na „full”
  ad 2 zdjęcie blokad jest legalne ( nie zwiekszasz pojemności )
  ad 3 jak złapią cię powyżej 45 km.h to będą problemy ….
  ad 4 w chwili wejścia ustawy miałeś już 18 lat więc Cię nie obejmuje

  #110559
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  Zdjęcie blokad jest nielegalne. Bo wówczas Twój motorower nie jest już motorowerem, lecz motocyklem. Bo jego konstrukcja pozwala na rozwinięcie prędkości powyżej 45km/h – musisz wówczas posiadać uprawnienia kat. A1, A2 lub A…

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #110561
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  1. Zależy od temperatury, położenia manetki, oraz ilości obrotów na minute.
  2. Oczywiście, że nie legalne, jednak obowiązuje te prawo tylko teoretycznie. Praktycznie nikt nigdy nie sprawdza vmax-a skuterów czy przypadkiem nie przekracza prędkości o 15 km.
  3. Jak pójdziesz do policjanta i powiesz „mój skuter został odblokowany i jedzie 80km/h, czy mogę nim jechać?” – policjant powie, że nie, jednak praktycznie nie kontrolują tego.
  4. teoretycznie tak, praktycznie to co w dowodzie rejestracyjne to święte, a tam masz, że motorower.

  #110569
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  mnie jak złapali to powiedziałem że nie mam blokad ale nie mówiłem ile mogę jechać maksymalnie wolałem to już zachować dla siebie 😉

  #110575
  faflusniak
  Użytkownik
  • Postów: 140

  true.a silnikowi nie zaszkodzi,wrecz odwrotnie.jazda na pelnych obrotach uplynnia jego prace.

  #110579
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  powiem więcej, jak ostatnio po katowaniu zajechanego 4T.skuter nabrał mocy i zupełnie inna jazda, już myślałem że będę zmuszony zmienić cylinder a tu taka miła niespodzianka 😀

  #110582
  Mario1
  Użytkownik
  • Postów: 1 223

  Lukario napisał:

  powiem więcej, jak ostatnio po katowaniu zajechanego 4T.skuter nabrał mocy i zupełnie inna jazda, już myślałem że będę zmuszony zmienić cylinder a tu taka miła niespodzianka 😀

  prawda jest taka że każdy pojazd z silnikiem powinien co jakiś czas dostać w dupę by wyjebać ( przepalić , przedmuchać ) nagar który zbiera się przez mułowate jeżdżenie .

  #110586
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  no tak , bo nawet jadąc te 70km/h skuterem, nie osiągasz takich obrotów jak na stopce czy podczas palenia gumy. żeby odmulić silnik najlepiej przez 10 minut niech pracuje bez przerwy na pełnych obrotach tak słyszałem , ja po prostu staram się jeździć dynamicznie , ale jak był lód na drodze to nie jechałem jak wariat i silnik stracił nieco mocy teraz jest coraz lepiej.

  #110587
  Mario1
  Użytkownik
  • Postów: 1 223

  mój po przeróbce na 90 zamyka 75 km/h przy 8000 obrotów , i dalej skubaniec nie chce wkręcać – na stopkach to owszem do 12 tyś. ale już mu tak nie daje żeby znowu wału nie rozjebać.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button