Zdjęcie blokady na skuterze z 58km/h na 80km/h szkodzi silnikowi ?bo mam licznik

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zdjęcie blokady na skuterze z 58km/h na 80km/h szkodzi silnikowi ?bo mam licznik

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Mario1 Mario1 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #110552 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe AlieenX
    AlieenX
    Użytkownik

ad 1. Nie szkodzi dopóki nie jeździsz cały czas na „full”
    ad 2 zdjęcie blokad jest legalne ( nie zwiekszasz pojemności )
    ad 3 jak złapią cię powyżej 45 km.h to będą problemy ….
    ad 4 w chwili wejścia ustawy miałeś już 18 lat więc Cię nie obejmuje

#110559 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Zdjęcie blokad jest nielegalne. Bo wówczas Twój motorower nie jest już motorowerem, lecz motocyklem. Bo jego konstrukcja pozwala na rozwinięcie prędkości powyżej 45km/h – musisz wówczas posiadać uprawnienia kat. A1, A2 lub A…

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #110561 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

1. Zależy od temperatury, położenia manetki, oraz ilości obrotów na minute.
    2. Oczywiście, że nie legalne, jednak obowiązuje te prawo tylko teoretycznie. Praktycznie nikt nigdy nie sprawdza vmax-a skuterów czy przypadkiem nie przekracza prędkości o 15 km.
    3. Jak pójdziesz do policjanta i powiesz „mój skuter został odblokowany i jedzie 80km/h, czy mogę nim jechać?” – policjant powie, że nie, jednak praktycznie nie kontrolują tego.
    4. teoretycznie tak, praktycznie to co w dowodzie rejestracyjne to święte, a tam masz, że motorower.

#110569 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

mnie jak złapali to powiedziałem że nie mam blokad ale nie mówiłem ile mogę jechać maksymalnie wolałem to już zachować dla siebie 😉

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    #110575 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe faflusniak
    faflusniak
    Użytkownik

true.a silnikowi nie zaszkodzi,wrecz odwrotnie.jazda na pelnych obrotach uplynnia jego prace.

Lubie zapierdalać (60 km max po Trasie Gdańskiej…..)

Jesli pisze z literowkami/bez polskich znakow/same male literki-smigam na szajsungu i prosze o wyrozumialosc.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #110579 Odpowiedź
    Lukario
    Użytkownik

powiem więcej, jak ostatnio po katowaniu zajechanego 4T.skuter nabrał mocy i zupełnie inna jazda, już myślałem że będę zmuszony zmienić cylinder a tu taka miła niespodzianka 😀

Baotian BT49QT9- 20600km
    #110582 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

Lukario napisał:

powiem więcej, jak ostatnio po katowaniu zajechanego 4T.skuter nabrał mocy i zupełnie inna jazda, już myślałem że będę zmuszony zmienić cylinder a tu taka miła niespodzianka 😀

prawda jest taka że każdy pojazd z silnikiem powinien co jakiś czas dostać w dupę by wyjebać ( przepalić , przedmuchać ) nagar który zbiera się przez mułowate jeżdżenie .

#110586 Odpowiedź
    Lukario
    Użytkownik

no tak , bo nawet jadąc te 70km/h skuterem, nie osiągasz takich obrotów jak na stopce czy podczas palenia gumy. żeby odmulić silnik najlepiej przez 10 minut niech pracuje bez przerwy na pełnych obrotach tak słyszałem , ja po prostu staram się jeździć dynamicznie , ale jak był lód na drodze to nie jechałem jak wariat i silnik stracił nieco mocy teraz jest coraz lepiej.

Baotian BT49QT9- 20600km
    #110587 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

mój po przeróbce na 90 zamyka 75 km/h przy 8000 obrotów , i dalej skubaniec nie chce wkręcać – na stopkach to owszem do 12 tyś. ale już mu tak nie daje żeby znowu wału nie rozjebać.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
Odpowiedz do: Zdjęcie blokady na skuterze z 58km/h na 80km/h szkodzi silnikowi ?bo mam licznik
Informacje o Tobie: