zdjecie blokad z skutera co jest prawdą

czy to prawda ze po zdjeciu blokad skuter jedzie np 80km/h a po jakims czasie do 65km/ max i czy przy odblokowaniu mniej przejedzie sie km
czytałem wypowiedzi ostatnio i jedni twierdza zeby odblokowac bo skuter sie dusi na blokadzie a inni ze lepiej miec blokade poprostu skuter przejedzie wiecej km jakie sa wasze opinie na ten temat

bitronxp1 większa prędkość to większy dystans ale w wielu przypadkach większe spalanie jeśli jedziesz z max prędkość na krótkim tylko dystansie. a tak po za tym odblokowanie skutera RÓWNA SIĘ KŁOPOTY!!!!! skuter odblokowany staje się z "automatu" motocyklem

tutaj masz linka z wyczerpującą odpowiedzią na twoje pytanie http://www.skuterowo.com/co-grozi-za-odblokowanie-skutera

skuterowo.com to pierwsze i chyba jedyne forum, gdzie odmawia się zdjęcia blokad przez konsekwencje prawne.I w sumie na ich temat nie ma co dyskutować-prawo swoje, realia swoje.Jak ktoś zapiernicza 80 czy 90 w terenie zabudowanym to niech się nie dziwi że jak go zgarną to przypał robią.Natomiast co do trwałości-jak nie będziesz przegrzewał i cisnął to nie będzie problemu, zresztą cały czas nie lata się 70 czy 80, zazwyczaj ok 50-60 :D Na blokadach jeździsz prawie cały czas v-max, to jest męczące zarówno dla skuta jak i kierowcy.

tak wiem wtedy nie nalezy przesadzac z predkoscia
i czytałem gdzies w necie ze przy takiej duzej predkosci jak sie wjedzie w dziure to mozna złamac rame i czesci sie bardziej zuzywaja a pozatym jak ma sie blokady to mozna jezdzic prawie na maxa czy srednio ze 40km/h bo nieraz depne do 50 ale to na prostej drodze

licznik skutera a nawet samochodowy oszukuje podając prędkość. Kiedyś dyskutowaliśmy o tym i się okazało ze nie które modele miały przeskalowane liczniki prawie o 10km w górę

mam zippa tops v-max pokazuje 50km ciekawe czy zeczywiscie tyle jest ale nie powiem jak tyle jade to czuje ta predkosc

a jak bym zdjał jedna blokade to by cos to dało poprostu nie chcem wszystkich zdjac bo i tak nie bede 80km/h jezdził bo skuter nie nadaje sie do takich predkosci ale te 60 zeby leciał na prostej

ile masz lat ijak długo jeździsz, ile kilometrów juz pokonałeś?

Generalnie Twój skuter poleci bez wszystkich blokad REALNE 65-70.Ja osobiście bym zdjął wszystkie, bo i tak swoim sprzętem latałem po 45-55 zazwyczaj, czasem tylko szybciej, chociaż w sumie i po np Moście Siekierkowskim też ok 55 jechałem (jak jesteś z Wawy to wiesz gdzie to)
Decyzja do Ciebie należy :)

lat 28 ,pierwsza maszyna ok 70km przejechałem (nowy z salonu)

moim zdaniem to trochę za mało by zdejmować teraz blokady mam na myśli sqt. Poczekaj jak ci kopnie z jakieś 150-200km i wtedy zdejmij z wario blokadę, da ci najwięcej.

tez tak myslałem zeby przejechac troche km jeszcze i zdjac blokade zeby troche silnik odciazyc

Vezyr napisał:

skuterowo.com to pierwsze i chyba jedyne forum, gdzie odmawia się zdjęcia blokad przez konsekwencje prawne.I w sumie na ich temat nie ma co dyskutować-prawo swoje, realia swoje.

myślę ze można to w pewnym sensie brać za zaletę forum :-D

BTW- KrzyśkuP- czy Twój skuter jest odblokowany?

pytam bo sam się waham czy to zrobić

W pewnym może i tak roomcajz :D Nie no jak bitron ma 28lat to dzieciuchem już chyba nie jest więc zagrożenia raczej nie stworzy :) Ja jak już pisałem bym zdjął i tyle.

ja też zdjąłbym wszystkie blokady, zawsze można jeździć zgodnie z przepisami, a jak silnik będzie potrzebował więcej mocy np wjeżdżając pod strome wzniesienie, nie będzie się męczył jak z blokadami. Co innego tuning silnika i zmiana pojemności na większą, to już policja może sprawdzić nawet na drodze i mogą być kłopoty

roomcajz mam zdjętą tylko blokadę na wario i to mi w zupełności wystarczy. Zyskałem na tym "=" "-" 15km na prędkości. Prawda jest taka ze nikt nikomu nie broni Vezyr ale trzeba pamiętać że i prawo jest twarde i NIE MOŻEMY ZAPOMINAĆ O TYM ZE MAMMY TERAZ BADANIA OKRESOWY JAK WŁAŚCICIELE KATAMARANÓW!!!!

Na których nikt Ci prędkości nie sprawdza i tak.Ja tylko napisałem co bym zrobił, przyznam szczerze, że jak bym miał v-max tylko 45 i nie więcej to wolę rower albo ZTM.

rowerem to ja jezdziłem kiedys 100km jednym kursem z odpoczynkami oczywiscie na wycieczki ale 45km/h to nie jest jeszcze tak wolno rowerem to ile bys musiał sie napedałowac zeby 45 rozwinac wiem cos na ten temat max 57 jechałem rowerem (góral) i to na dylewskiej górze z górki bo wiecej nie dało sie wycisnać

Też bym na twoim miejscu blokady zdjął, ale przy jakiś 300 km dopiero. Bez blokad skuter będzie mniej palił, a i bez nich możesz jechać 40 km/h. Z blokadami jest muł i pali tyle co Tico...