zdjecie blokad z skutera co jest prawdą

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #23360 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

czy to prawda ze po zdjeciu blokad skuter jedzie np 80km/h a po jakims czasie do 65km/ max i czy przy odblokowaniu mniej przejedzie sie km
    czytałem wypowiedzi ostatnio i jedni twierdza zeby odblokowac bo skuter sie dusi na blokadzie a inni ze lepiej miec blokade poprostu skuter przejedzie wiecej km jakie sa wasze opinie na ten temat

#23361 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

bitronxp1 większa prędkość to większy dystans ale w wielu przypadkach większe spalanie jeśli jedziesz z max prędkość na krótkim tylko dystansie. a tak po za tym odblokowanie skutera RÓWNA SIĘ KŁOPOTY!!!!! skuter odblokowany staje się z „automatu” motocyklem

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#23362 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

tutaj masz linka z wyczerpującą odpowiedzią na twoje pytanie http://www.skuterowo.com/co-grozi-za-odblokowanie-skutera

#23363 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

skuterowo.com to pierwsze i chyba jedyne forum, gdzie odmawia się zdjęcia blokad przez konsekwencje prawne.I w sumie na ich temat nie ma co dyskutować-prawo swoje, realia swoje.Jak ktoś zapiernicza 80 czy 90 w terenie zabudowanym to niech się nie dziwi że jak go zgarną to przypał robią.Natomiast co do trwałości-jak nie będziesz przegrzewał i cisnął to nie będzie problemu, zresztą cały czas nie lata się 70 czy 80, zazwyczaj ok 50-60 😀 Na blokadach jeździsz prawie cały czas v-max, to jest męczące zarówno dla skuta jak i kierowcy.

#23364 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

tak wiem wtedy nie nalezy przesadzac z predkoscia
    i czytałem gdzies w necie ze przy takiej duzej predkosci jak sie wjedzie w dziure to mozna złamac rame i czesci sie bardziej zuzywaja a pozatym jak ma sie blokady to mozna jezdzic prawie na maxa czy srednio ze 40km/h bo nieraz depne do 50 ale to na prostej drodze

#23366 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

licznik skutera a nawet samochodowy oszukuje podając prędkość. Kiedyś dyskutowaliśmy o tym i się okazało ze nie które modele miały przeskalowane liczniki prawie o 10km w górę

#23368 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

mam zippa tops v-max pokazuje 50km ciekawe czy zeczywiscie tyle jest ale nie powiem jak tyle jade to czuje ta predkosc

#23369 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

a jak bym zdjał jedna blokade to by cos to dało poprostu nie chcem wszystkich zdjac bo i tak nie bede 80km/h jezdził bo skuter nie nadaje sie do takich predkosci ale te 60 zeby leciał na prostej

#23370 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

ile masz lat ijak długo jeździsz, ile kilometrów juz pokonałeś?

#23372 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Generalnie Twój skuter poleci bez wszystkich blokad REALNE 65-70.Ja osobiście bym zdjął wszystkie, bo i tak swoim sprzętem latałem po 45-55 zazwyczaj, czasem tylko szybciej, chociaż w sumie i po np Moście Siekierkowskim też ok 55 jechałem (jak jesteś z Wawy to wiesz gdzie to)
    Decyzja do Ciebie należy 🙂

#23373 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

lat 28 ,pierwsza maszyna ok 70km przejechałem (nowy z salonu)

#23374 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

moim zdaniem to trochę za mało by zdejmować teraz blokady mam na myśli sqt. Poczekaj jak ci kopnie z jakieś 150-200km i wtedy zdejmij z wario blokadę, da ci najwięcej.

#23375 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

tez tak myslałem zeby przejechac troche km jeszcze i zdjac blokade zeby troche silnik odciazyc

#23377 Reply
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17

Vezyr napisał:

skuterowo.com to pierwsze i chyba jedyne forum, gdzie odmawia się zdjęcia blokad przez konsekwencje prawne.I w sumie na ich temat nie ma co dyskutować-prawo swoje, realia swoje.

myślę ze można to w pewnym sensie brać za zaletę forum 😀

BTW- KrzyśkuP- czy Twój skuter jest odblokowany?

pytam bo sam się waham czy to zrobić

#23378 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

W pewnym może i tak roomcajz 😀 Nie no jak bitron ma 28lat to dzieciuchem już chyba nie jest więc zagrożenia raczej nie stworzy 🙂 Ja jak już pisałem bym zdjął i tyle.

#23379 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

ja też zdjąłbym wszystkie blokady, zawsze można jeździć zgodnie z przepisami, a jak silnik będzie potrzebował więcej mocy np wjeżdżając pod strome wzniesienie, nie będzie się męczył jak z blokadami. Co innego tuning silnika i zmiana pojemności na większą, to już policja może sprawdzić nawet na drodze i mogą być kłopoty

#23380 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

roomcajz mam zdjętą tylko blokadę na wario i to mi w zupełności wystarczy. Zyskałem na tym „=” „-” 15km na prędkości. Prawda jest taka ze nikt nikomu nie broni Vezyr ale trzeba pamiętać że i prawo jest twarde i NIE MOŻEMY ZAPOMINAĆ O TYM ZE MAMMY TERAZ BADANIA OKRESOWY JAK WŁAŚCICIELE KATAMARANÓW!!!!

#23381 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Na których nikt Ci prędkości nie sprawdza i tak.Ja tylko napisałem co bym zrobił, przyznam szczerze, że jak bym miał v-max tylko 45 i nie więcej to wolę rower albo ZTM.

#23382 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

rowerem to ja jezdziłem kiedys 100km jednym kursem z odpoczynkami oczywiscie na wycieczki ale 45km/h to nie jest jeszcze tak wolno rowerem to ile bys musiał sie napedałowac zeby 45 rozwinac wiem cos na ten temat max 57 jechałem rowerem (góral) i to na dylewskiej górze z górki bo wiecej nie dało sie wycisnać

#23385 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

Też bym na twoim miejscu blokady zdjął, ale przy jakiś 300 km dopiero. Bez blokad skuter będzie mniej palił, a i bez nich możesz jechać 40 km/h. Z blokadami jest muł i pali tyle co Tico…

#23387 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

Zdjęcie blokad to podstawa do przyjemnej jazdy 🙂

#23389 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

No nie Hugo ? 😀 obydwaj blokad nie mamy a ostatnio jeździliśmy w okolicach 45 km/h

#23391 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

madi masz takiego samego jak mój zipp tops ?
    szukałem blokad w tym modelu i niby jest tylko na zapłonie cdi czy jakos tak (gostek z serwisu mówił ze za 100 zdejmie blokady ale musze z 300km przejechac)a twój ile palina 100

#23393 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

Madi ma taki sam jak mój,czyli Kymco Vitality. Pali nam około 3.3l na 100km. No mój ma jeszcze zablokowany tłumik i z tymi 45km/h to bym polemizował 😛

#23394 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

z górki w Czersku było nawet 20 km/h 😉 a przy Wiśle jeszcze mniej 😀

#23396 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

a mam taki przycisk w prawy hamulcu jak zahamuje to raczka go wciska szukałem na necie ale nic nie moge znalesc na ten temat moze ktos wie od czego to jest

#23397 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

włącznik światła stopu.

#23399 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

dokładnie włącznik światła stop on znajduje sie w obu klamkach hamulców.

#23482 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

a co do tego miernika paliwa co pisalismy wczesniej to jak potrzachałem troche maszyna na boki to wskaznik tez sie ruszał czyli podczas ubywania wachy powinien opadac nie wiem ile on pali 40 km przejechałem i ciagle full az mnie to ciekawi czy ten wskaznik bedzie pokazywał dokładnie poziom paliwa najpier musze wyjechac te paliwo ale zimno jeszcze jest tylko do pracy 5km w dwie strony jezdze jak na razie

#23484 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

a jezdziliscie na bezynie 98 czy lepiej jezdzic na 95? jaka mieliscie róznice na oktanach podczas jazdy bo sie tak zastanawiałem czy lepiej bedzie chodził na 98

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: zdjecie blokad z skutera co jest prawdą
Twoje informacje:

Back to top button