Zdejmowanie tylnego koła

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #108237 Reply
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

Witam. Nadszedł czas na zmianę tylnej opony. Ale mam problem. Czy do zdejmowania koła trzeba rozrkęcać przekładnię? Bo wszystko odkręciłem od strony tłumika i to dalej nie chce zejść.

Mam Toros Fresco (Podróba Quantuma) z 2 amorami z tyłu)

#108243 Reply
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

musisz zablokować sprzęgło , najlepiej jakim narzędziem który wejdzie w te otwory. dopiero teraz możesz już odkręcać koło bo inaczej będzie się kręciło. trzeba pamiętać że koło jest mocno dokręcone 😉

#108251 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Kolega głupoty gada.
    Ja w swoim torosie f16 podkręciłem tylni hamulec aż zablokował koło, i trzymałem klamkę hamulca do oporu.
    Na nakrętkę gdzie jest zamontowane koło założyłem klucz 17 nasadowy, i z buta waliłem na niego. Po pierwszym kopie nakrętka się poddała i już dalej rączką sobie odkręcisz. Potem wyjmujesz koło, wkładasz nowe, i zakręcasz w przeciwną stronę – też z dociśnięciem butem. Na końcu luzujesz tylni bęben i puszczasz hamulec.

#108252 Reply
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

ja głupot nie gadam , tylko mówię jak się powinno robić . musiałem odkręcać kluczem , bo hamulec tylny mam wytarty i nie hamuje

#108254 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

W zasadzie przez zablokowanie sprzęgła też da radę, tylko po co chłopakowi utrudniać skoro zapewne ma tylni bęben, który może zawsze zablokować podkręcając go?

#108255 Reply
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

Bęben Bęben mam 🙂 Przekładni nie trzeba rozbierać? Mam przejechane 6.500 I mam jeszce folie ochronne na niektórych miejscach 😀

#108256 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Jak chcesz to możesz i silnik wyjąć, tylko po co? Bierzesz klucz 10, i podkręcasz tylni bęben do póki go nie zablokujesz, a potem odkręcasz nakrętkę mocującą koło.

#108268 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 22
    • 398Postów:

najprościej zrobić to ściągaczem do kół;), nic nie trzeba blokować.

http://tnij.org/sciagacz11

#108273 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

serafinq napisał:

najprościej zrobić to ściągaczem do kół;), nic nie trzeba blokować.
    http://tnij.org/sciagacz11

Aby tego użyć to koło i tak jakoś trzeba odkręcić-.-

#108275 Reply
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

no właśnie , a odkręcone koło niemalże samo spada 😉

#108292 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Dokładnie. Wystarczy tylko ruszyć nakrętkę o kilka milimetrów, i dalej ręką sobie odkręcimy.

#690329 Reply
    Przemysław
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Proszę podpowiedz mi jak zdjąć odkręcone już koło (tylne napędowe nie magnetyczne) ale niestety jest problem ze zdjęciem, czy trzeba użyć do tego jakiegoś ściągacza czy można to zrobić w jakiś inny sposób.

#690332 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 485Postów:

ale w jakim sprzęcie?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Zdejmowanie tylnego koła
Twoje informacje:

Back to top button