ZAWORY CHIŃSKI SKUTER 80

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #693568
  Adi
  Uczestnik
  • Postów: 23

  Witam mam pare pytań dotyczących zaworów
  Wczoraj skuter mi nie odpalał i kolega powiedzial, ze to wina zaworów, kupiłem szczelinomierz i jutro biore się do roboty, czy posługiwac się szczelinomierzem 0,05mm czy 0,10 mm i czy jak przyłoże szczelinomierz to ma on sobie spokojnie wchodzić pomiędzy te luzy, czy ma tam być jakiś opór, albo czy w ogóle ma tam się ciężko poruszać pomiędzy tymi luzami?
  Wczoraj probówałem ustawić to „na oko” ale poczułem odrazu że jest to źle zrobione, bo skuter inaczej kompletnie chodził więc dzisiaj kupiłem sprzęt do tego potrzebny.

  #693573
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 947

  szczelinomierz ma sie dać wyjąć ale z oporem. trafiaj z luzem w chińczyku pomiedzy 0,07 a 0,1

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #693574
  Adi
  Uczestnik
  • Postów: 23

  a czy to prawda ze luz od strony wydechu ma być troszkę wiekszy?

  #693578
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 947

  tak

  #693581
  Adi
  Uczestnik
  • Postów: 23

  własnie ustawiłem zaworki i odpalił od razu, jak jeszcze nie zalozylem pokrywe zaworów, gdy założyłem pokrywe poskręcałem srubki skuter nie chciał odpalić i dopiero gdy poluzowalem srubki w pokrywie skuter odpalil, dlaczego tak jest ?

  #693622
  Nortos
  Uczestnik
  • Postów: 408

  za mało powietrza dostaje? wyreguluj gaźnik, sprawdź filtr powietrza.

  #693628
  LuK444Sz
  Uczestnik
  • Postów: 282

  Co ma pokrywa zaworów do składu mieszanki paliwowo-powietrznej?

  Przypadkiem jak dokręcasz pokrywę to jej płaszczyzna nie naciska na żaden element w głowicy? Uszczelka dobra? Dokręć z siłą przewidzianą przez producenta i sprawdź.

  #693642
  Nortos
  Uczestnik
  • Postów: 408

  to, że przepuszcza powietrze jak jest luźna? i tego powietrza może brakować po dokręceniu bo nie ma np. dolotu z gaźnika? XD użycie mózgu i logiczne myślenie nie boli.

  #693655
  LuK444Sz
  Uczestnik
  • Postów: 282

  To używając swojego mózgu rozgrzeb pół silnika, bo skład mieszanki paliwowo-powietrznej zmienił się diametralnie od przedwczoraj – kiedy to skuter odpalał do wczoraj – kiedy nie odpala.

  Skoro powstała nieszczelność powodująca dostawanie się lewego powietrza przy pokrywie głowicy to trzeba ją usunąć, a nie grzebać przy gaźniku.

  #693661
  Nortos
  Uczestnik
  • Postów: 408

  widzę, że czytanie ze zrozumieniem troszkę kiepskie.
  lewe powietrze dostaję się wtedy gdy nasz kolega luzuje pokrywę zaworów – jak jest zakręcona to prawdopodobnie brakuje powietrza. możliwe, że zasyfił mu się filtr powietrza lub zatkała jakaś dysza w GAŹNIKU do czyszczenia/regulacji – i tak, pasowałoby to do nagłego przestania odpalania się skutera.

  co do twojej propozycji, niezależnie jak mocno dokręcisz pokrywę zaworów to i tak będzie leżeć w tym samym miejscu, dodatkowo – pomiędzy pokrywą a klawiaturą zaworów jest dość sporo miejsca – musiałby wgiąć tą pokrywę w środkowym zewnętrznym miejscu aby się stykała. dodam także, że gdy spróbujesz wgiąć metal tego typu do stopnia w którym stykał by się z klawiaturą to by prawdopodobnie pękł.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button