Zawór membranowy | Forum Motocyklowe, Opinie Jednoślad.pl

Zawór membranowy

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #181444 Odpowiedz
      Kristof65
      Członek

Proste pytanie czy można z Matrixa pozbyć się zaworu membranowego i czym to skutkuje ?

Kristof65
    • #181448 Odpowiedz
      Wombat
      Moderator

można
      nigdzie nie pojedziesz

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    • #181450 Odpowiedz
      Kristof65
      Członek

No fajnie , tylko że mam wyjęty i skuter jeździ . Jakim cudem

Kristof65
    • #181451 Odpowiedz
      Wombat
      Moderator

co nazywasz zaworem membranowym ?
      możesz pokazać zdjęcie?
      btw, ile ci spala bez zaworu membranowego?

• #181473 Odpowiedz
      Kristof65
      Członek

No dobra to ja się przyznaję od początku . Po zatarciu oddałem skuter mechanikowi . Zrobił wymiankę najważniejszych części silnika . Oprócz tego wyjął kawał węża w oplocie i zawór , powiedział że to już niepotrzebne .
      http://czesci-moto.pl/galerie/z/zawor-membranowy-keeway_8595.jpg

Kristof65
    • #181475 Odpowiedz
      Wombat
      Moderator

zawór jest cześcią układu rozrządu w silniku dwusuwowym. Odpowiada za to żeby ładunek ze skrzyni korbowej nie wracał sie w dolot tylko trafiał do cylindra. Utrzymuje odpowiednie ciśnienie w komorze korbowej podczas suwu sprężania tak żeby paliwo trafiło w odpowiedniej ilości do gara.
      Jeżeli jest nawet lekko uszkodzony skuter ma problemy ze startem, nie wkręca sie na obroty, wywala paliwo filtrem i pali jak smoczysko.
      Zapewne da sie bez niego odpalić silnik w sprzyjających okolicznościach (tak jak przy rozregulowanym rozrządzie) ale żeby go świadomie wymontować i jeździć bez – to mi sie lekko w pale nie mieści.
      A który kawał węża ci pan mechanik usunął z dolotu ?

• #181662 Odpowiedz
      Kristof65
      Członek

Właśnie to mnie dziwi , bo skuter elegancko odpala , ale czuję że ma mniej mocy i pali więcej . poniżej zdjęcia
      położenie zaworu membranowego.jpg
      wężyk od zaworu.jpg
      Nie mogę dać zdjęcia wymontowanego zaworu gdyż idiotycznie pozbyłem się go zawierzając specjaliście . Także udostępniam zdjęcia już archiwalne .

Kristof65
    • #181667 Odpowiedz
      Wombat
      Moderator

zawór membranowy jest w bloku silnika miedzy gaźnikiem a blokiem (jeżeli gaźnik jest na bloku silnika) lub w bloku silnika na końcu króćca dolotowego.
      To co ty pokazujesz to wysoko na ramie to stanowczo nie jest zawór membranowy 🙂

• #181677 Odpowiedz
      paci
      Moderator

tu sobie obejrzyj gdzie masz i jak wygląda zawór membranowy.A to co pokazałeś wygląda mi na sls [jedna z blokad a druga która już widzę to zawirowywacz]
      http://www.sqtery.com/wymieniamy-membrany-w-zaworze-membranowym
      a zawór który ci pan usunął to membrany z slsu
      http://www.4taktershop.de/product/39642/membrane-sls-am-ventildeckel-50cc-gy6-china-4takt-bitte-anle.html

• #181695 Odpowiedz
      Kristof65
      Członek

No to szacunek Panowie dla Waszej wiedzy . Dzięki, choć muszę z gościem jeszcze pogadać bo faktycznie niepokoją mnie gorsze osiągi i spalanie . No i jeszcze fakt że poradził mi przeprowadzkę z benzyny BP na krytykowaną przez wszystkich na Queście .
      Apropo zawirowywacza , to już go nie mam bo żeby pokazać wężyk dałem stare zdjęcie jeszcze przed zdjęciem zasadniczych blokad .

Kristof65
Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Zawór membranowy
Twoje dane:

Back to top button