Zatarty silnik - MBK Ovetto - wojna z serwisem | Forum Motocyklowe, Opinie Jednoślad.pl

Zatarty silnik - MBK Ovetto - wojna z serwisem

• Ten temat ma 21 odpowiedzi, 1 odpowiedź, a ostatnio został zaktualizowany 9 years, 7 months temu przez Anonim.
Oglądasz 21 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #205447 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Serwis dokonywał wymiany linki przy gazie, po tej drobnej zmianie skuter po przejechaniu około 10 KM przestał reagować normalnie na manetkę, nie przyśpieszał etc. aż w końcu przestał zapalać. Oddałem go ponownie do tego samego serwisu, zadzwonili z info że silnik został całkowicie zatarty.

Nie wiem jak to się mogło stać, zawsze leję taką samą mieszankę na 1 litr paliwa 1 miarka oleju. Mieszam w 5litrowym pojemniku i dopiero wlewam. Czy niespodzianki z linką mogły mieć na to jakikolwiek wpływ?
      Ten serwis zaproponował takie opcje naprawy jedna do wyboru:
      1. zestaw naprawczy chiński (cylinder z czymś tam), najtańszy – 190 zł
      2. tunigowany, rzekomo wzmocniony – 300 zł
      3. „z najwyższej półki” – 400 zł

+ 150 zł za robociznę.

Czuję się oszukany, skuter przed wymianą linki nie sprawiał żadnych problemów z zapalaniem, gaźnikiem etc. Oni są przekonaniu że źle przez nich wymieniona i niedopasowana linka (przyznali się) nie ma żadnego wpływu na to co się stało z silnikiem.

Co robić w takiej sytuacji, walczyć czy po wyłożyć kasę na któryś z tych zestawów?

Z góry dzięki za pomoc!
      Jerry

• #205448 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

jerry napisał:

Oni są przekonaniu że źle przez nich wymieniona i niedopasowana linka (przyznali się) nie ma żadnego wpływu na to co się stało z silnikiem.

bo nie ma

co do cylków to zapytaj co to są te tuningowe niby wzmacniane , bo ja nie znam żadnego dobrego SPORTOWEGO/TUNINGOWANEGO cylka za 300 zł , są tam jakieś ale to powyrzej 400

jeżeli chcesz żeby to jeździło i nie padło za pare KM to lepiej kup sam cyl i im go zanieś , potem sprawdź czy włożyli ci ten cylek… a najlepiej żebys sam to wymienił , ale jak nie jestes w stanie to potem powiem ci jak sprawdźić czy to ten sam cyl ( 5min roboty)

a jeżeli chcesz konkretnie a po taniosci , to kupujesz chiński cylinder , tłok z nieog odstawiasz na pułke i kupujesz tłok vertexa, bo te kłang ciang jangi szybko puchną i się zacierają i przy chińskim cylku wypada zajżec do kanału wydechowego bo nie raz jest kijowy odlew i pozostałosci odpadaja podczas pracy i zacierają cyl ..

• #205449 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Potwierdzam Wrone że linka nie ma nic do rzeczy .. ale jeżeli założyli złą linke, to niech oddają za nią kase.. może że to takie łamagi to i ” nie chcący ” coś im wleciało w cylinder ..

Co do tych cylków ..

Za 190zł chiński – NIE MA MOWY !!
      Wzmacniany – NIE MA MOWY !!
      Tuningowany.. hmm i tu zalezy.. co to dla nich znaczy tuningowany.. lepiej my Ci doradzimy jaki cylek, zanieś im i tyle.. bo znając ich to dobiorą Ci cylinder tak samo jak linkę.

Czy skuter ma jeszcze jakieś sportowe częścię

• #205450 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A ja wam powiem że linka może mieć. Linka gazu w pewnym miejscu się rozdziela na dwie. Jedna idzie do gaźnika a drugi koniec idzie do dozownika. Dajessz gazu to w gaźniku się rusza ale i w dozowniku otwiera wlot zeby byla wieksza dawka (w runnerze tak mialem)

• #205451 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Tyle że w Ovetto jest Minarelli a tam nie ma pompki oleju która jest na linke gazu.

A poza tym

jerry napisał:

zawsze leję taką samą mieszankę na 1 litr paliwa 1 miarka oleju. Mieszam w 5litrowym pojemniku i dopiero wlewam.

• #205452 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Wino napisał:

Linka gazu w pewnym miejscu się rozdziela na dwie

to jest mega chory paten , zobaczyłem to kiedys w kałeju to się za głowe złapałem

• #205453 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

wrona napisał:

to jest mega chory paten , zobaczyłem to kiedys w kałeju to się za głowe złapałem

x2.

w moim NRG to miałem .. ale jak to zobaczyłem to od razu wyjebałem ..

• #205454 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Żeby sobie „zaklepać” swój cylinder to wystarczy przecież na nim zrobić ryse gdzieś gwoździem (od zewnątrz oczywiście 😆 ) i potem jak już założą to sprawdźić czy nasza rysa jest 🙂
      I to jest pół minuty roboty, a nie 5 😛

• #205455 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Może nie rysę, ale jakiś znaczek wyryć? Ryse to każdy głupi zrobi 😛

• #205456 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ale o czym wy pieprzycie .. żadnych rys itp itd , jak se kupi cylinder powiedzmy s6 i ktos mówi wstawi kłang cianga to odrazy widać a 5 minut to chodziło mi o to że trzeba sciaŋnac plastikową pokrwyke na cylinder bo to AC w LC cyl jest na wierzchu , i nie przesadzajmy nikt nikt mu przecież nie podmieni na inne s6 ;/

• #205457 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

różnie bywa w serwisach

• #205458 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A nie pomyślałeś, że mogą podmienić na coś podobnego, a jak się ktoś nie zna to pomysli że to ten…

A robiąc ryse jest pewność, że ani oni się nie kapną bo po co mieli by szukać rys, a i mamy unikatowy NASZ cylinder z rysą 😛

• #205459 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

no własnie.. zrób jakis znak rozpoznawczy xD powieś flage xD

• #205460 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

RudY napisał:

A nie pomyślałeś, że mogą podmienić na coś podobnego, a jak się ktoś nie zna to pomysli że to ten…

powiedz mi tylko po co ??

stgae 6 ma gwizadki na cylku , i po co ktos miał by to podmieniac na innego stage 6 ?? Zarobi na tym ?? Wątpie a nawet jeżeli to takie pieniądze że nie opłaca się ryzykowac dla renomy fimry ,

nie kombinujcie !!

• #205461 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A myślisz ze serwis nie mógłby wsadzić zamiast takiego cylka za 6 stów, cylka chinskiego za stóweź I na tym myślisz nie zarobić Różnie bywa.

• #205462 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

kurwa kowal , czytaj co ja pisze , co to za problem rozpoznać czy to chiński czy stage 6 , nie ma sensu robienia żadnej rysy .. z tego względu chociażby że s6 ma gwizadki z boku ;/

zanim napiszesz następnego posta , zastanów się 2 razy

• #205463 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A czemu nie mogli by na przykład wrzucić używanego S6 ?

Kurna pomyśl – masz ryse i masz 100% pewność, że to TWÓJ !

• #205464 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

RudY napisał:

A czemu nie mogli by na przykład wrzucić używanego S6 ?

ale wy kombinujecie , a skąd by go wziął ?? wyciągnął z innego skutaż? tylko po co ..

a jak wsadzi ci przytarty cyl i zaraz ci padnie , to idziesz z reklamacją a jak zwalą na ciebie to moga mieć fajną anty reklame ..

waszym tokiem myślenia i kombinowania , ktoś jak by chciał to i tak by na drugim cylu
      ,,skopiował” te ryse , a jak chciałbyś ją ukryć gdzieś, to żeby potem zobaczyć czy to twój cyl musiał byś go ściągać a jak byś go sciągał to i automatycznie mógłbys sam go zmienić.

Zresztą jak ktoś ci podmieni cyl powiedzmy s6 na s6 to jak mu to udowodnisz ?? powiedzą że to ten który miał byc , i co zrobisz ?? zadzwonisz na Policje ?? wytoczysz sprawe w sądzie ??

no więc własnie żadne drapanie i rysowanie ci nic nie da , jak by mieli mi podmieć cyl to bym wolał o tym nie wiedzieć

• #205465 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A idź … ty chyba w Anglii mieszkasz :p

• #205466 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

:*

• #205467 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Chłopaki, nie rwijcie sobie włosów o takie pierdoły;)
      OK, zrobię tak że kupię ja, zawiozę im a oni zrobią. Moglibyście mi pomóc i podać jakieś linki do jakiś polecanych zestawów? Mogą być tańsze, droższe – coś wybiorę, byle to nie był chłam.

Będę bardzo wdzięczny i dzięki!

• #205468 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Teraz tak jescze raz sobie przeczytałem , ile oleju lejeszł?

prawdiłowa mieszanka powinna być 1:40 czyli litr oleju na 40 litrów paliwa 🙂 czyli 25ml na litr paliwa

i teraz pytanie

czego oczekujesz od cylindra , ma to być zamiennik serii ?? czy chcesz coś mocniejszego ? jakiegos sporta 70 ? tylko wiedz że z tym wiążą się już grubsze zmiany i koszty , do sportów potrzebny jest już gaźnik 17,5 , filtr powietrza stożkowy , nie wiem ile KM ma przejechane twój neos/ovetto , ale jak ma juz trochę nabite to i łozyska można na wale wymienić , i pamietaj że na sporcie wszystko się szybciej zuzywa , będzie potrzeba duzo mamony na regulacje tego cylka , itp itd i taki sportowy cyl trzyma ok 10 tys km

Jak chcesz zamiennik serii to kup se jakiegos power force 50 cc
      ty masz silnik minarelli horizontal AC i do takiego silnika szukaj cyla
      a jeżeli chcesz żeby ten power force naprawde ci posłużył , to oryginalny tłok połuż na pułke i kup tłok vertexa i będzie to śmigać aż miło 🙂

Oglądasz 21 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Zatarty silnik - MBK Ovetto - wojna z serwisem
Twoje dane:

Back to top button