Zatarty silnik – MBK Ovetto – wojna z serwisem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Zatarty silnik – MBK Ovetto – wojna z serwisem

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 8 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Serwis dokonywał wymiany linki przy gazie, po tej drobnej zmianie skuter po przejechaniu około 10 KM przestał reagować normalnie na manetkę, nie przyśpieszał etc. aż w końcu przestał zapalać. Oddałem go ponownie do tego samego serwisu, zadzwonili z info że silnik został całkowicie zatarty.

Nie wiem jak to się mogło stać, zawsze leję taką samą mieszankę na 1 litr paliwa 1 miarka oleju. Mieszam w 5litrowym pojemniku i dopiero wlewam. Czy niespodzianki z linką mogły mieć na to jakikolwiek wpływ?
    Ten serwis zaproponował takie opcje naprawy jedna do wyboru:
    1. zestaw naprawczy chiński (cylinder z czymś tam), najtańszy – 190 zł
    2. tunigowany, rzekomo wzmocniony – 300 zł
    3. „z najwyższej półki” – 400 zł

+ 150 zł za robociznę.

Czuję się oszukany, skuter przed wymianą linki nie sprawiał żadnych problemów z zapalaniem, gaźnikiem etc. Oni są przekonaniu że źle przez nich wymieniona i niedopasowana linka (przyznali się) nie ma żadnego wpływu na to co się stało z silnikiem.

Co robić w takiej sytuacji, walczyć czy po wyłożyć kasę na któryś z tych zestawów?

Z góry dzięki za pomoc!
    Jerry

Anonimowy

jerry napisał:

Oni są przekonaniu że źle przez nich wymieniona i niedopasowana linka (przyznali się) nie ma żadnego wpływu na to co się stało z silnikiem.

bo nie ma

co do cylków to zapytaj co to są te tuningowe niby wzmacniane , bo ja nie znam żadnego dobrego SPORTOWEGO/TUNINGOWANEGO cylka za 300 zł , są tam jakieś ale to powyrzej 400

jeżeli chcesz żeby to jeździło i nie padło za pare KM to lepiej kup sam cyl i im go zanieś , potem sprawdź czy włożyli ci ten cylek… a najlepiej żebys sam to wymienił , ale jak nie jestes w stanie to potem powiem ci jak sprawdźić czy to ten sam cyl ( 5min roboty)

a jeżeli chcesz konkretnie a po taniosci , to kupujesz chiński cylinder , tłok z nieog odstawiasz na pułke i kupujesz tłok vertexa, bo te kłang ciang jangi szybko puchną i się zacierają i przy chińskim cylku wypada zajżec do kanału wydechowego bo nie raz jest kijowy odlew i pozostałosci odpadaja podczas pracy i zacierają cyl ..

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Anonimowy

Potwierdzam Wrone że linka nie ma nic do rzeczy .. ale jeżeli założyli złą linke, to niech oddają za nią kase.. może że to takie łamagi to i ” nie chcący ” coś im wleciało w cylinder ..

Co do tych cylków ..

Za 190zł chiński – NIE MA MOWY !!
    Wzmacniany – NIE MA MOWY !!
    Tuningowany.. hmm i tu zalezy.. co to dla nich znaczy tuningowany.. lepiej my Ci doradzimy jaki cylek, zanieś im i tyle.. bo znając ich to dobiorą Ci cylinder tak samo jak linkę.

Czy skuter ma jeszcze jakieś sportowe częścię

Anonimowy

A ja wam powiem że linka może mieć. Linka gazu w pewnym miejscu się rozdziela na dwie. Jedna idzie do gaźnika a drugi koniec idzie do dozownika. Dajessz gazu to w gaźniku się rusza ale i w dozowniku otwiera wlot zeby byla wieksza dawka (w runnerze tak mialem)

Anonimowy

Tyle że w Ovetto jest Minarelli a tam nie ma pompki oleju która jest na linke gazu.

A poza tym

jerry napisał:

zawsze leję taką samą mieszankę na 1 litr paliwa 1 miarka oleju. Mieszam w 5litrowym pojemniku i dopiero wlewam.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

Wino napisał:

Linka gazu w pewnym miejscu się rozdziela na dwie

to jest mega chory paten , zobaczyłem to kiedys w kałeju to się za głowe złapałem

Anonimowy

wrona napisał:

to jest mega chory paten , zobaczyłem to kiedys w kałeju to się za głowe złapałem

x2.

w moim NRG to miałem .. ale jak to zobaczyłem to od razu wyjebałem ..

Anonimowy

Żeby sobie „zaklepać” swój cylinder to wystarczy przecież na nim zrobić ryse gdzieś gwoździem (od zewnątrz oczywiście 😆 ) i potem jak już założą to sprawdźić czy nasza rysa jest 🙂
    I to jest pół minuty roboty, a nie 5 😛

Anonimowy

Może nie rysę, ale jakiś znaczek wyryć? Ryse to każdy głupi zrobi 😛

Anonimowy

ale o czym wy pieprzycie .. żadnych rys itp itd , jak se kupi cylinder powiedzmy s6 i ktos mówi wstawi kłang cianga to odrazy widać a 5 minut to chodziło mi o to że trzeba sciaŋnac plastikową pokrwyke na cylinder bo to AC w LC cyl jest na wierzchu , i nie przesadzajmy nikt nikt mu przecież nie podmieni na inne s6 ;/

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie