Zatarty silnik – Malaguti F15

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Zatarty silnik – Malaguti F15

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam,

Mam problem ze skuterem, bardzo proszę o pomoc.
    Niedawno kupiłem używanego f15 z niemiec z cylindrem 70ccm polini, przejechałem kilkaset km no i cylinder się zatarł – podejrzewam że dozownik podawał za mało oleju ale to teraz nie ważne.

Wyjąłem cylinder i tłok – tłok jest dosyć sfatygowany, był na nim jeden pierścionek
    Cylinder ma lekki próg i kilka rysek, największy problem z tym że od dołu cylinder jest ukruszony – myślę że taki już był zamontowany od początku bo chyba tak by się nie uszkodził pracując.

Wiadomo że nowy w miarę dobry zestaw 70ccm kosztuje parę złotych dlatego ciągle mam nadzieje że gdybym kupił do tego cylindra nowy tłok z pierścieniami to jeszcze dała by się na tym pojeździć (wał wydaje mi się że jest ok- sprzedający mówił że był wymieniony na mocniejszy)

i tutaj pojawia się pytania – jak sądzicie czy to ukruszenie cylindra i ryski eliminują ten cylinder?

http://img440.imageshack.us/img440/1402/zdjcia0005.jpg
    http://img222.imageshack.us/img222/8167/zdjcia0003.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/6711/zdjcia0004v.jpg

Co myślicie o tym cylku:
    http://moto.allegro.pl/item703116779_cylinder_70_aprilia_sr_yamaha_aerox_f12_f15_nitro.html

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję.

Pozdro

Anonimowy

ten cyl nadaje się tylko do kosza bo szlifu już raczej nie da się zrobić a to ukruszenie nie jest małe

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Anonimowy

Dokładnie, tylko do kosza 😀 ciekawe jak go tak zatarli 😀

Anonimowy

Wygląda jakby sworzeń wypadł i wszystko srutu tu xDD :573:

Anonimowy

Złom, bez prowadzenia tłoka nic nie zdziałasz… Co do cylka z allegro – złom 😛

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

E tam ja w malaguti korzej mialem bo tlok pekal w 50 teraz 70 i nrazie chodz juz dotarle zrobilem 500km i ladnie chodzi xD

[ Dodano: 03-08-2009, 23:32 ]
    kup sobie stage6 sport pro to jest cos tylko ze mi się zjebal xD

Anonimowy

cylek do wyrzucenia szlif mu nie pomoże ukruszenie to jeszcze nic ale rysy za głebokie poza tym nowy tłok z pierscieniami 250zł to juz lepiej dorzucić 150 i kupić choćby DR evo 70, chociaż ten z allegro nie wygląda źle za ta kase warto chodzby zrobił 5000km i miał 7km mocy

Anonimowy

raper6, z allegro to shit !! kumplowi na czas dotarcia tylko starczyl i się poprostu zuzyl… wyglądał jakby z 10kkm zrobil a zrobil niecale 1kkm… lepiej dolozyc na cos pozadnego 😉

Anonimowy

raper6 napisał:

ukruszenie to jeszcze nic ale rysy za głebokie

Widzę że fest się znasz!! jak tam całe prowadzenie jest wykruszone to tłok może wyskakiwać i krzywo iść a to jest równe zatarciu ponownym!!!!

Anonimowy

siwy_fact napisał:

raper6 napisał:

ukruszenie to jeszcze nic ale rysy za głebokie

Widzę że fest się znasz!! jak tam całe prowadzenie jest wykruszone to tłok może wyskakiwać i krzywo iść a to jest równe zatarciu ponownym!!!!

zależy od prowadzenia w jawie miałem wykruszone i 20tys przejechałem bez problemu, fakt faktem w shicie nie ma co rzeźbić od rzu kupić mhr replica i go…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie