Żarówki led, białe HONDA CBR500

Dzień dobry,

jestem świeżą posiadaczką swojego pierwszego motocykla na kat A2. Jeśli pytanie się już gdzieś pojawiło z góry sorki i poproszę o link.

Chciałam zamówić sobie do motoru, który zakupiłam niedawno Honda CBR500 2013, nowe żarówki - konkretnie takie które świecą białym światłem, lub są ledem bądź go imitują. Szukałam po allegro i jakichś sklepach internetowych, ale brakuje mi wiedzy i też nie chciałabym kupić czegoś co nie ma homoloacji.
Sprawdziłam też na wytycznych jakich żarówek potrzebuję ale się w tym nieco pogubiłam gdyż nie wiem czy powinnam kupić dwie lub trzy?
Dodam że do jazdy dziennej świeci jedno światło i takie małe pod szybką, drugie włącza się tylko w przypadku świateł drogowych co też dziwnie wygląda i wprowadza mi więcej niepewności.

Będę wdzięczna za pomoc i wyrozumiałość, gdyż dopiero zaczynam swoją przygodę i nie jestem zbyt obeznana w temacie, każdy kiedyś był na moim miejscu :slight_smile:

żadna żarówka LED do amp głównych (H4, H7, HS1, B20…itd itp) nie ma homologacji.

Jedyne lampy LED mające homologacje to jeżeli lampy LED są fabrycznie zabudowane w motocyklu.
Zasadniczo to wygląda tak że to nie żarówka ma mieć homologacje a cała lampa z konkretnym źródłem światła.
Czyli jeżeli twoja lampa jest na H4 i na to ma homologacje to nie możesz legalnie zmienić jej żarówki na H4 LED (nawet jakby ta H4 LED miała homologacje - a żadna NIE MA)

Rozumiem trochę nabrało to teraz sensu. A czy w takim razie po znalezieniu odpowiedniego modelu mogę dowolnie korzystać z żarówek które nie są ledami ale mają takie zimne białe światło? Czy po prostu jestem skazana na takie zwykłe żółte?

możesz wsadzić jakieś nightbreakery czy inne przywoite żarówki od philipsa lub “Osram i jaśniej” czy tungsram. Powinno być ciut lepiej.
Ale one zawsze postawione koło Led lub xenon bedą żółte - choć są bardziej zimne (białe/niebieskie) od takich klasycznych baniek.

Bardzo dobre żarówki LED, świecące bardzo prawidłowo (ale też bez homologacji na drogi publiczne) w 99% reflektorów odbłyśnikowych to Philips Ultinon. Tylko kosztują worek monet. Ale to pewniak.
inna opcja to wiedzić które chińczyki świeca ok i kupowac na aliexpres - ale to już jest ryzyko że nie dostaniesz dokładnie tego co deklarują a zwracanie to bezsens.