Żarówki led, białe HONDA CBR500

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #684765 Reply
  Blondi
  Uczestnik
  • 1
  • 2Postów:

  Dzień dobry,

  jestem świeżą posiadaczką swojego pierwszego motocykla na kat A2. Jeśli pytanie się już gdzieś pojawiło z góry sorki i poproszę o link.

  Chciałam zamówić sobie do motoru, który zakupiłam niedawno Honda CBR500 2013, nowe żarówki – konkretnie takie które świecą białym światłem, lub są ledem bądź go imitują. Szukałam po allegro i jakichś sklepach internetowych, ale brakuje mi wiedzy i też nie chciałabym kupić czegoś co nie ma homoloacji.
  Sprawdziłam też na wytycznych jakich żarówek potrzebuję ale się w tym nieco pogubiłam gdyż nie wiem czy powinnam kupić dwie lub trzy?
  Dodam że do jazdy dziennej świeci jedno światło i takie małe pod szybką, drugie włącza się tylko w przypadku świateł drogowych co też dziwnie wygląda i wprowadza mi więcej niepewności.

  Będę wdzięczna za pomoc i wyrozumiałość, gdyż dopiero zaczynam swoją przygodę i nie jestem zbyt obeznana w temacie, każdy kiedyś był na moim miejscu 🙂

  #684773 Reply
  Wombat
  Moderator
  • 55
  • 21 490Postów:

  żadna żarówka LED do amp głównych (H4, H7, HS1, B20..itd itp) nie ma homologacji.

  Jedyne lampy LED mające homologacje to jeżeli lampy LED są fabrycznie zabudowane w motocyklu.
  Zasadniczo to wygląda tak że to nie żarówka ma mieć homologacje a cała lampa z konkretnym źródłem światła.
  Czyli jeżeli twoja lampa jest na H4 i na to ma homologacje to nie możesz legalnie zmienić jej żarówki na H4 LED (nawet jakby ta H4 LED miała homologacje – a żadna NIE MA)

  #684784 Reply
  Blondi
  Uczestnik
  • 1
  • 2Postów:

  Rozumiem trochę nabrało to teraz sensu. A czy w takim razie po znalezieniu odpowiedniego modelu mogę dowolnie korzystać z żarówek które nie są ledami ale mają takie zimne białe światło? Czy po prostu jestem skazana na takie zwykłe żółte?

  #684790 Reply
  Wombat
  Moderator
  • 55
  • 21 490Postów:

  możesz wsadzić jakieś nightbreakery czy inne przywoite żarówki od philipsa lub „Osram i jaśniej” czy tungsram. Powinno być ciut lepiej.
  Ale one zawsze postawione koło Led lub xenon bedą żółte – choć są bardziej zimne (białe/niebieskie) od takich klasycznych baniek.

  Bardzo dobre żarówki LED, świecące bardzo prawidłowo (ale też bez homologacji na drogi publiczne) w 99% reflektorów odbłyśnikowych to Philips Ultinon. Tylko kosztują worek monet. Ale to pewniak.
  inna opcja to wiedzić które chińczyki świeca ok i kupowac na aliexpres – ale to już jest ryzyko że nie dostaniesz dokładnie tego co deklarują a zwracanie to bezsens.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Żarówki led, białe HONDA CBR500
Twoje informacje:
Back to top button