Zarejestrowanie skutera

Mam taki problem mianowicie będę kupował skuter na włoskich rejestracjach i nie wiem gdzie mam zrobić tłumaczenia itp.,ile to wyniesie i z czym mam iść, do jakiego urzędu .Proszę o pomoc.:D

czyli powiedzcie mi po kolei gdzie trzeba iść i z czym

Pomóżcie proszę :(

Musisz posiadać umowę kupna lub fakturę, przetłumaczony dowód własności (libretto) u tłumacza przysięgłego, cena ok.100zł. Robisz przegląd zerowy i do wydziału komunikacji ;)

aha a cena jaka od ilu do ilu

ale ten skuter ma przejechane 7-10 tys km. to chyba nie robi się przeglądu zerowego

Tłumaczenie libretto od 50-100zł,
przegląd zerowy bodajże 70zł,
jeżeli jest f-vat 0zł, a w przypadku umowy cywilnej 2% od kwoty wpisanej w umowie powyżej 1000zł,
pozostaje rejestracja ok.100zł i OC bez zniżek też ok.100zł.

lisu7 napisał:

ale ten skuter ma przejechane 7-10 tys km. to chyba nie robi się przeglądu zerowego

W przypadku pojazdu rejestrowanego pierwszy raz w kraju, trzeba zrobić ten przegląd. Słyszałem, że na auta sprowadzane z UE, które posiadają aktualny przegląd z kraju swojego pochodzenia, nie trzeba, ale zależy to od Urzędu w którym rejestrujesz, jedni bezprawnie wymagają dodatkowego przeglądu, inni nie. Analogicznie może tak być w przypadku jednośladów, ale nie jestem pewny. W Urzędzie powiedzą ci dokładnie co i jak ;)

dzięki

a jak na przeglądzie sprawdzają czy skuter ma blokady? i czy to jest napisane na papierach?

Nie sprawdzają blokad.

czyli jak mi np.jedzie 100km/h to im to nie przeszkadza

lisu7 napisał:

czyli jak mi np.jedzie 100km/h to im to nie przeszkadza

Jeśli to jest 125-ka to nie.

to jest 50 ale jedzie 85 max i to jest odblokowany i tyle

Skoro w papierach masz 50cc, to nie będzie problemu ;)

a jakie trzeba mieć papiery do zarejestrowania oprócz umowy?