Zarejestrowanie motoroweru

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    snerta
    Użytkownik

Czesc, kupilam motorower, umowa zostala spisana na mama, zeby bylo nizsze OC, okazalo sie jednak, ze spisujac umowe na mnie beda lecialy mi znizki jesli w przyszłości kupie auto. Niestety nie bylo mnie jakis czas i ludzie, od ktorych kupilam motorower zdazyli go wyrejestrowac (z umowa spisana na mame). Ja jeszcze nie zdazylam go przerejestrowac, nie zalatwialam nic w urzedzie ani wydziale komunikacji. Jest jakas szansa na to, zeby umowa byla na mnie (chodzi o te znizki w przyszlosci) i ominac podwojne przerejestrywanie motoroweru (najpierw dopelnienie przerejestrowania umowy spisanej z mama, a pozniej kolejne przerejestrowanie go na mnie?

Wombat
    Moderator

a po co go rejestrować dwa razy? możesz spisać umowę z mamą i dopiero ty zarejestrujesz na siebie – aby mieć ciągłość umów.
    Albo zarejestrować na mamę dopisując ciebie jako współwłaściciela.
    Wtedy płacisz wg zniżek mamy ale tobie liczy się do stażu ubezpieczeniowego na przyszłość.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

snerta
    Użytkownik

Jesli spisze umowe z mama, to w urzedzie przedstawiam te dwie umowy?

Wombat
    Moderator

tak. ciągłość umów aż od ostatniej figurującej w dokumentach osoby aż do ciebie

snerta
    Użytkownik

mogę z mamą sporządzić darowiznę? czy musi byc to klasyczna umowa kupna-sprzedaży? jak będą przedstawiały się opłaty?

Wombat
    Moderator

czego ty kombinujesz jak koń po góre?
    niech rejestruje matka na siebie dodając ciebie jako współwłaściciela. żadnych nowych umów, darowizn i cudów

snerta
    Użytkownik

matka rejestrowac niczego nie bedzie, bo – jak sama stwierdzila – nie ma czasu na latanie po urzedach, wiec musze zalatwic wszystko ja, a skoro juz mi przypadnie ten watpliwy zaszczyt, to chce miec wszystko tylko na siebie, zeby w razie czego nie trzeba bylo sie jej prosic o zalatwienie jakis spraw formalnych i papierkowych w urzedach

Wombat
    Moderator

no to pisz z matką jakąś umowe żeby go formalnie przejąć i jedź rejestruj. Tylko pamiętaj że o ile rejestrowanie to sobie można olewać to za OC trzeba bulić i mieć ciągłość bo jak cię szarpnie fundusz gwarancyjny to bedzie płacz.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button