zamarzajaca linka gazu

macie jakis ciekawy sposob na jazde w zime ?linka gazu zamarza i na dluzsza odleglosc niz 2km nie da sie jechac

Nasmaruj linkę jakimś olejem silnikowym :)

Woda musiala sie jakos tam dostac.

dokładnie tak jak harekop pisze, najpierw oczyść i wysusz linkę a potem ją nasmaruj olejem.

kupilem nowa linke i wlozylem ja do zamrazalnika .taki maly test czy zamarznie

Ciekawe jakie wnioski wyciągniesz z tego testu ;)

hmm napisał:

kupilem nowa linke i wlozylem ja do zamrazalnika .taki maly test czy zamarznie

Dobre :-) Nawet jeżeli nie zamarznie, to po wyjęciu z zamrażalnika i ogrzaniu, skropi się w niej woda i na pewno zamarznie podczas jazdy. Teraz ją wyciągnij z zamrażarki, osusz na jakimś kaloryferze i zaaplikuj do środka jakiegoś oleju silnikowego, ew. wpryskaj WD40 (ale lepszy jest olej).

mam zamrazarke no frost wiec raczej sie nic nie skropli

starą linkę do szafy jako awaryjną
kupić nową z pancerzem teflonowym, NIE SMAROWAĆ
założyć i zapomnieć o problemie

smar może też zamarzać, ja to nie mogę czasem skutera uruchomić jak mi kopniak zamarznie w środku bo jest nasmarowany smarem i on się robi bardzo twardy

Zamarza mi przy dużym mrozie linka gazu gdzieś pod samochodem. Domyślam się że pewnie w pancerzu jest gdzieś woda, tylko jak się jej pozbyć bez demontażu całej linki? Czy macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Czy coś próbować tam wlać?

juik napisał:

Zamarza mi przy dużym mrozie linka gazu gdzieś pod samochodem. Domyślam się że pewnie w pancerzu jest gdzieś woda, tylko jak się jej pozbyć bez demontażu całej linki? Czy macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Czy coś próbować tam wlać?

wlac do pancerza spirytus

albo denaturat