Zalewa go? – Toros F16.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zalewa go? – Toros F16.

Ten temat zawiera 26 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 27 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Omeed
    Omeed
    Użytkownik

Witam.

Posiadam skuter toros f16 , kupiłem go nowego w 2013r. i od początku miałem taki problem : Gdy jadę np. 60 zwolnię do 40, znów dam gaz, to przez pierwsze chwile skuter nie reaguje (słychać tylko takie „Buuuu”)
    Czy w tedy go zalewa?

Na jakimś forum wyczytałem, że ten skuter ma fabrycznie większą dyszę (?), i to może być przez to , i przez to także więcej pali.

Co o tym myślicie ?

Zdjęcie profilowe Krzoku4
    Krzoku4
    Użytkownik

Dokładnie tak jak piszesz kolego:) Fabryka wrzuciła tam dyszę 0.85 (85). Zakup 80 i sobie wymień, wyreguluj gaźnik i będzie po problemie:) Iglicy nie ruszaj:) A co do spalania, to mi z 3.5-3.7 spadło do ok 2.8-2.9, teraz jak zatankuje za 15zł to robię 95-100km:)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Omeed
    Omeed
    Użytkownik

Właśnie , to spalanie jest bardzo duże.. jak na skuter 4t.
    Kumpel ma routera basse, z tym samym silnikiem, ogólnie to są prawie identyczne skuterki , a jemu pociągnie 2.5l na 100km, a mi o litr więcej ! :C

Mółbyś mi podać link do odpowiedniej dyszy z allegro ? 😉

A, i czy jak będę zmieniać cylek z serii na 72cc (47mm) to będzie lepsza dysza 85, czy 80 ?
    Jeśli kupię dyszę 80, to jaką ? Bo na allegro widzę , że są 80 4mm, 80 5mm, 80 6mm – nwm jaką wybrać ;c

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Witam, Do gaźnika w tym skuterze montuje się dysze z gwintem M4. Do pojemności 50cm3 należy zmienić fabryczną dysze 0,85 mm na 0,80 mm. Przy cylindrze o średnicy tłoka 47 mm (72 cm3) zaleca się dysze 0,85 mm. Co do spalania to teraz wszystkich zszokuje. Na poniższym setupie, dyszy 90, iglicy max opuszczonej, z wyjętym wlotem filtra powietrza, skróconą zwężką filtra powietrza – świeca ma kolor kawy z mlekiem mam spalanie w trasie.. 2.0L/100km – 2.3L/100km. Większa dysza sprawiła, że na 60km/h delijatbie trzymam gaz, zachowując super osiągi. Można?

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Potwierdzam, dysza fabryczna jest za duża:)

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

a co tu jest do potwierdzania? Od ponad roku o tym piszę.

Zdjęcie profilowe Krzoku4
    Krzoku4
    Użytkownik

Izdebski, a dlaczego iglice opuściłeś na maxa? Teraz puki pogoda jest taka sobie jest okej, a jak przyjdą upały +35st to ciekawe jaką będzie temperaturę łapał. Masz tam sportowy wentylator, miał bys jak sprawdzić jaka jest temperatura w dni chłodniejsze a jaka będzie w upały na tym samym odcinku?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie ja, a serwis, ja tego draństwa nie umiałem wyregulować.
    Dysza 85 + iglica opuszczona w dół = muł, dysza 90 + iglica opuszczona w dół – zalewało, ale już mniej – wyjęli tubę wchodzącą w króciec puszki filtra powietrza, do tego wcześniej skróciłem zwężkę w filtrze powietrza. Dobrze się wkręca na obroty, nie zalewa, nie ma muła, dużo trzeba kombinować z filtrem powietrza – podam przykład – dysza 90 + wyjęta zwężka całkowicie z puszki filtra powietrza dawała muła na starcie, białą świece, i silnik strasznie się grzał.

Wiatraczek, tak, daję lepsze chłodzenie, lecz na moje wyprawy ponad 300 km, jest nie wystarczający, i myślę nad chwytakiem filtra powietrza.

Zdjęcie profilowe Omeed
    Omeed
    Użytkownik

A czy jak zmienie na mniejsza, jego osiągi poprawią się ? Czy pogorszą ?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jak zostajesz przy cylindrze 50 cm3 to zmień dyszę na 0,80mm z gwintem M4

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 27 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie