Zalewa cylek olejem – uszkodzona pompka czy coś innego?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Zalewa cylek olejem – uszkodzona pompka czy coś innego?

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam

Olej mi zalewa cylinder :-/ Może od początku:
    Mam wydech Stage 6 Pro Replica, Malossi Multivar 2000 i dyszę 75 w seryjnym gaźniku. Wszystko zaczęło się właśnie po wymianie dyszy – wcześniej miałem 70. Wtedy skuter cholernie muliło, mimo że dowaliłem powietrza na full, tak że aż śruba się wykręcała, a on dalej nie jeździł tak jak wcześniej. Potem kupiłem nowy olej i zalazłem i po chwili namysłu zorientowałem się że to był mineral 😳 Jakoś dojechałem do domu i go spuściłem ze zbiornika bo nie chciałem na tym jeździć, a profilaktycznie aby nic nie zostało… postanowiłem przedmuchać rureczkę/wężyk odprowadzający olej… Tylko problem w tym, że nic nie leciało z drugiej strony, no to ok, trudno – jeździłem dwa dni na full syntetyku. Potem skuter nie chciał odpalić 🙁 Nie miałem czasu na sprawdzanie co to, więc dopiero po tygodniu podjąłem próbę ponownego odpalenia i nic. Po krótkich obradach wykręciłem świecę (była sprawna) i podejrzewając, że skuter się zalewa pokopałem trochę żeby wszystko wyleciało z cylka. I skuter odpalił od razu, tylko leciało pełno dymu (na „pół wsi :P”). Dym był biały i było go naprawdę BARDZO dużo, przestał tak lecieć dopiero po rozgrzaniu silnika. Tego samego dnia skuter odpalał i działał bezproblemowo.
    Na następny dzień już nie odpalał, a za następne dwa dni (tj. godzinę temu) odpalił od razu (może przy pierwszych próbach się nie starałem ale ile można kopać i kręcić rozrusznikiem!?) i znowu TAAAAAKIEE DYMYYY ❗

WTF!? :566:

Co mogło się tam zepsuć? Czy to przez to, że przedmuchiwałem i pompka oleju czy coś mogła się zniszczyć ❓ Gdzie w ogóle ta pompka jest!? Bo idę po przewodzie od zbiornika a on gdzieś pod plastiki przy cylku wchodzi, a nie chce mi się całego skutera rozbierać!?

Jeszcze jedno pytanko przy okazji: Przy okazji popatrzyłem sobie na kabelki od cylka gdzie idą. Od baku paliwa leci jeden gruby do takiego metalowego okrągłego czegoś i z tego dwa kabelki cieńsze idą do gaźnika. Czy jeden z nich to podciśnienie?

Help :567:

Pozdro 🙁

[ Dodano: 17-06-2009, 20:44 ]
    I czy można regulować taki dozownik (zakładając, że mi się rozregulował) ❓ Na Allegro widziałem że tam jakaś śruba jest.

Anonimowy

Xarmac napisał:

I czy można regulować taki dozownik (zakładając, że mi się rozregulował) ❓ Na Allegro widziałem że tam jakaś śruba jest.

można napięciem linki lub tam jest taka śrubka i się nią reguluje 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Anonimowy

kopcil moze dlatego ze mineralny jeszcze w gaźniku zostal ?? a regulacje masz tam przy lince na pompce

Anonimowy

Ale to nie zaczęło dymić po wlaniu mineralnego, tylko później już przy syntetyku, a ten mineral już by się dawno wypalił. A tego dymu naprawdę leci bardzo dużo w piz.dę ❗ Mogę nagrać filmik i jutro wrzucić…

A jeśli to przez pompkę to jak to wyregulować, żeby było wystarczająco oleju ❓ :/

Może ktoś się wypowie, kto ma jakieś podejrzenia czego to może być winaż

Anonimowy

Może Ci jakiś simmering gdzieś poszedł ? ;p

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

gdyby to był simmering to w ogóle powinien nie jeździć, ale możesz sprawdźić z oby dwóch stron czy coś nie wycieka.

Anonimowy

A są gdzieś inne simmeringi oprócz tych przy wale ❓

Anonimowy

a na wydechu serri tez ci kopci ?

Anonimowy

A co za różnicaż To na sto procent wina cieknącego oleju bo go bardzo szybko ubywa w zbiorniczku – 400ml poszło mi na kilka/kilkanaście kilometrów, a raczej na kilka dni stania w garażu, po przejechaniu tych kilometrów… :/ ❓ I jeszcze po odpaleniu teraz tak inaczej chodzi, jakby stłumiony dźwięk…

Co to może być, że olej leci, a benzyna (chyba) nie ❓
    Wstawię filmik później jak w ogóle zapali 🙁

Anonimowy

Pompka raczej się nie rozleciała ale tak wygląda pompka i jest koło magneta dokładnie tu:
    http://img223.imageshack.us/img223/3811/72456818lq8.jpg
    http://img27.imageshack.us/img27/1985/95538929dz6.jpg

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie