Zalana Świeca, Skuter nie odpala.

Witam, mam problem z moim skuterem Piaggio NRG POWER 80 Gdzie poprostu zalewa mi świecę i nie mogę odpalić. Próbowałem z kolegą regulować i robić różne rzeczy żeby dostało się jak najwięcej powietrza jednak nic to nie dało skuter również nie działa bez filtra powietrza. Proszę o pomoc. :smiley:

jaka kompresja?

Właśnie nie mam jak sprawdzić, ponieważ nie mam urządzenia.

no to problem. a to sie zrobiło nagle czy wsadziłes 80 i od tego czasu problem?

80 było od zakupu czyli 4tyg zaczęło się tak że poprostu od czasu do czasu gaz przerywał kilka dni później nie wchodził na obroty kolejne kilka dni później gaz trzymałem na max z 4, 5 sek i dopiero po 4, 5 sek ruszał ale z takim ogromnym opóźnieniem i dalej przerywał nie mam pojęcia z kolegą co robić…

dotarty kupiłes?

Nie

wg mnie duża szansa na to że cylinder to złom już. przyczyny tego stanu to inna kwestia - byc może wsadzenie 80cm i zero regulacji

no to źle a jaki polecasz cylinder kit do 500,600zł?
wydech: WYDECH ARROW EXTREME PIAGGIO LC
gaźnik: dellorto 17.5mm

najpierw zmierz kompresje bo to może wcale nie to. dużo na to wskazuje ale to wciąż zgadywanie

no nie mam czym niestety … :frowning:

to wolisz wydac 600zł w ciemno na cylinder niż 30zł na manometr? kup, pożycz…
to nie polega na zgadywaniu tylko na sprawdzeniu i naprawie. do tego trzeba narzędzi i odrobiny wiedzy
jeżeli narzędzi nie masz i musisz kupić a wiedze masz dopiero zdobywać to jest możliwośc że taniej i szybciej bedzie go odwieźć do kogoś kto ogarnia i mu zapłacić.

tak zrobię ale problemy się zgadzają.
bo

nie utrzymuje się na niskich
nie wchodzi na wysokie
trudności z odpalaniem po wypaleniu nagaru ze świecy odpalił potem jeszcze chyba tylko 1 raz przez cały dzień na może 40,50 prób odpalenia teraz w ogóle nie pali.
spadek mocy
najśmieszniejsze jest to że zalewa go na dyszy 53…

no właśnie w tym rzecz Wombat ja się zajmuje tymi całymi skuterami dopiero 3,4 tygodnie i w ogóle się tym zacząłem interesować 3,4 tygodnie temu.

Kompresja jest ok. nie mam pojęcia co robić…

gaźnik sprawny, ponieważ sprawdzane na 2 gaźnikach jednym nowym. myślę nad nową membraną którą zamówiłem bo teraz wogóle nie odpala.