Zakup skutera 125 (Forza, X-MAX, Burgman) i jego finansowanie...

Witam forum i od razu pytam,

chcę kupić skuter 125, ze względu na posiadanie jedynie prawka kat. B. Myślę jedynie o:

  • Yamaha X-MAX 125
  • Honda 125 Forza
  • ew. Suzuki Burgman 125
    choć prawdę mówiąc najbardziej podobają mi się pierwsze dwa, a Suzuki biorę jako ewentualną ewentualność :wink:

Yamaha bardzo się podoba, jest największa i najcięższa. Jest dobrze wykonana, ma wszystko co potrzeba.
O Hondzie Forza 125 słyszałem opinię, że jest jeszcze lepsza (potwierdzicie?) i też ma wszystko co potrzeba + może mieć elektrycznie regulowaną szybkę. Ma o 1 KM więcej od Yamahy, jest trochę mniejsza, krótsza, ma ciut mniejszy rozstaw osi i pali o prawie pół litra mniej na setkę.

Który z tych skuterów Waszym zdaniem jest lepszy? Który jest ciekawszą ofertą?. Oba kosztują około 21.500 zł, ale w wyprzedaży rocznika można je kupić w okolicach 18-19 tys. zł.

Chciałem też zapytać o finansowanie, gdzie znajdę najkorzystniejszy kredyt na zakup skutera?
( Jeśli dobrze pamiętam (??) na Allegro kredyty 20 rat zero procent obejmowały także jednoślady ).

Dzięki, pozdr. Siara

wybór skutera jest sprawą tak subiektywną jak wybór gaci. w tej klasie co szukasz wszystkie są dobre, solidnie wykonane…itd
Wiec kieruj sie tym na którym ci cie najwygodniej siedzi i najbardziej ci sie podoba.

Kredyt to kwestia twoich zdolności finansowych i układu z bankiem. To bardzo indywidualne. Sa kredyty, są leasingi, są zakupy ratalne…itd

Ale jak zaraz pospypią sie linki do ofert kredytowych to wątek wyleci.

Dzięki!

Jakby ktoś jednak coś dopisał (może bez linków to banków :slight_smile: ) to będę wdzięczny, bo jednak jeździcie tymi sprzętami na codzień i macie doświadczenie, wyrobione opinie, itd.

Dzięki, pozdr. Siara

ale opinia jest jak dupa - każdy ma własną. Nic ci po mojej opinii (lub czyjejś) bo ty możesz dany sprzet odbierać kompletnei inaczej.
Jednoznaczna jest kwestia awaryjny lub nieawaryjny. Cała reszta - wygodny, zrywny, szybki, wolny…itd to subiektywne opinie.
Pod kimś jakiś skuter bedzie “fruwał” a pod kimś cięższym 10kg już nie bo te 10kg zmieni prace napędu. Albo ktoś lżejszy bedzie odbierał że"wyje"…itd
Do tego na skuterze na którym ty sie poczujesz lepiej bedzie ci wygodniej choć subiektywnie - nie powinno ci być na niem wygodnie bo na papierze cośtam jest inne.
Np wg mojej opinii Forza i Xmax są świetne - i żadnej z nich bym nie kupił i nie kupie z powodu np możliwości “załadunkowych” gdzie np kymco Downton czy sym GTS/CruiSym biją je na głowe. A znam użytkownika forzy który jest nią zachwycony. Wiec tak to jest. To strasznie indywidualne i każda pliszka swój ogonek chwali

W sumie masz rację. Obejrzę je dokładnie, poczytam i w miarę możliwości przejadę się (jak diler pozwoli)…i ostatecznie podejmę decyzję. A i biorę jeszcze pod uwagę Kawasaki J125 (nie wiedziałem, że Kawa robi skutery, w ostatnich latach tak bardzo nie interesowałem się jednośladami). Kawę biorę pod uwagę ze względu na cenę 16’500 z ABS i cztery lata gwarancji.

Szerokiej drogi!

Dzięki, pozdr. Siara

Kawasaki nie robi skuterów :slight_smile:
Skuterku Kawasaki J125 to skutery Kymco Downtown i Superdink w 125 i 300