Zakup pierwszego motoroweru

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Zakup pierwszego motoroweru

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe BlueYoo BlueYoo 7 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #87752 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe olekgracz
    olekgracz
    Użytkownik

Witam !

Mam pytanie: jestem nowicjuszem i dopiero co zdałem na kartę motorowerowa, i chciałbym abyście pomogli mi wybrać pierwszy motorower do jazdy po mieście: np. do szkoły.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi !

Pozdrawiam !

#87754 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jaki masz budżet? Automat czy Manual? Nowy czy używany? Duży Czy mały?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #87756 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kolejny taki niesprecyzowany temat z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu, więc ja proponuję nową Vespe, dzisiaj widziałem zdjęcia, ciekawy ma design.

#87757 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe olekgracz
    olekgracz
    Użytkownik

1. Moj budzet to ok. 5000zl
    2. Co do skrzyni biegów to słyszałem, ze motorowery maja tylko manualna
    3. Raczej chciałbym nowy ale mógłbym się skłonić do max. 3 letnich
    4. Ostatnie jest mi obojetne poniewaz mam duzo miejsca w garazu 🙂

#87758 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #87762 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

1. Za taką kwotę to młody, mało używany, markowy sprzęt opłaca się kupić.
    2. Mają zarówno manualną jak i automatyczną skrzynię biegów
    4. Tu raczej chodzi czy jesteś niski czy wysoki, ma to znaczenie przy wyborze sprzętu.

#87769 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Ja mam Yamahę TZR i muszę powiedzieć że daje mnóstwo frajdy z jazdy. Bezobsługowy silniczek Minarelli AM6 generujący ok 8 KM daje radę ;). V-max zależy od zębatek. Na orginalnych dość mocno zjechanych leciałem 87 z przyśpieszeniem wciskającym w siedzenie. Kiedy z tyłu usiadł trochę cięższy ode mnie kolega, przy ostrej przygazówie lekko podniosło się koło ;). Jedyny minus to spore spalanie. Ok 4l/100km. Ogólnie to na pierwszy motorower może to nie być najlepszy pomysł, bo zapewne zaliczysz na nim kilka gleb, a plastiki kosztują. Ja na swojej połamałem plastik jak wywalłem się na tartanie na śniegu ;). Wiesz, dziewczyny szły obok i chciałem się trochę popisać. Wystarczyło się obalić w miejscu a plastik poszedł. Tragedia z nimi. 😉

Tezia :*

#87796 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

http://moto.allegro.pl/rieju-rs2-2008-ideal-tzr-rs-gpr-aerox-i2766795619.html Zobacz te RIEJU może dałbyś radę wytargować do 5k.

Szlachta w korkach nie stoi ; d
    #87799 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe dostawcy
    dostawcy
    Użytkownik

olekgracz napisał:

2. Co do skrzyni biegów to słyszałem, ze motorowery maja tylko manualna

Koleś zdał kartę i nie ma pojęcia co to jest motorower, nie wróżę nic dobrego w takim połączeniu.

Naucz się przepisów pojeździj skutem kolegi i daj znać czego potrzebujesz.

#88864 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe BlueYoo
    BlueYoo
    Użytkownik

Osobiście polecam ci Kymco Nexxona! To nie chińczyk. Mam go już 3 lata a śmiga jak nowy… Żadnych awarii (no chyba, że zaliczysz jakąś glebę ale to już naturalna kolej rzeczy 😉 ). Ludzie piszą o odkręcających się zębatkach ale u mnie tego nie spotkałem. Jest dość mocny, dawał radę nawet na torze crossowym, super śmiga po lasach i na miasto też wygodny. Bardzo małe spalanie w granicach 2,3 – 2,5 l/100km. Ma zarówno zalety motoroweru (biegi) jak i skutera (owiewki, schowek pod siedzeniem). Nie jest drogi, ja swój znalazłem w promocji za ok 3200zł. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
Odpowiedz do: Zakup pierwszego motoroweru
Informacje o Tobie: