Zakup pierwszego motoroweru

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    olekgracz
    Użytkownik
    • 7
    • 12Postów:

Witam !

Mam pytanie: jestem nowicjuszem i dopiero co zdałem na kartę motorowerowa, i chciałbym abyście pomogli mi wybrać pierwszy motorower do jazdy po mieście: np. do szkoły.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi !

Pozdrawiam !

Anonim
    Nieaktywny
    • 11
    • 61Postów:

Jaki masz budżet? Automat czy Manual? Nowy czy używany? Duży Czy mały?

Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Kolejny taki niesprecyzowany temat z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu, więc ja proponuję nową Vespe, dzisiaj widziałem zdjęcia, ciekawy ma design.

olekgracz
    Użytkownik
    • 7
    • 12Postów:

1. Moj budzet to ok. 5000zl
    2. Co do skrzyni biegów to słyszałem, ze motorowery maja tylko manualna
    3. Raczej chciałbym nowy ale mógłbym się skłonić do max. 3 letnich
    4. Ostatnie jest mi obojetne poniewaz mam duzo miejsca w garazu 🙂

Anonim
    Nieaktywny
    • 11
    • 61Postów:
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

1. Za taką kwotę to młody, mało używany, markowy sprzęt opłaca się kupić.
    2. Mają zarówno manualną jak i automatyczną skrzynię biegów
    4. Tu raczej chodzi czy jesteś niski czy wysoki, ma to znaczenie przy wyborze sprzętu.

TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

Ja mam Yamahę TZR i muszę powiedzieć że daje mnóstwo frajdy z jazdy. Bezobsługowy silniczek Minarelli AM6 generujący ok 8 KM daje radę ;). V-max zależy od zębatek. Na orginalnych dość mocno zjechanych leciałem 87 z przyśpieszeniem wciskającym w siedzenie. Kiedy z tyłu usiadł trochę cięższy ode mnie kolega, przy ostrej przygazówie lekko podniosło się koło ;). Jedyny minus to spore spalanie. Ok 4l/100km. Ogólnie to na pierwszy motorower może to nie być najlepszy pomysł, bo zapewne zaliczysz na nim kilka gleb, a plastiki kosztują. Ja na swojej połamałem plastik jak wywalłem się na tartanie na śniegu ;). Wiesz, dziewczyny szły obok i chciałem się trochę popisać. Wystarczyło się obalić w miejscu a plastik poszedł. Tragedia z nimi. 😉

harekop
    Użytkownik
    • 31
    • 530Postów:

http://moto.allegro.pl/rieju-rs2-2008-ideal-tzr-rs-gpr-aerox-i2766795619.html Zobacz te RIEJU może dałbyś radę wytargować do 5k.

dostawcy
    Użytkownik
    • 3
    • 337Postów:

olekgracz napisał:

2. Co do skrzyni biegów to słyszałem, ze motorowery maja tylko manualna

Koleś zdał kartę i nie ma pojęcia co to jest motorower, nie wróżę nic dobrego w takim połączeniu.

Naucz się przepisów pojeździj skutem kolegi i daj znać czego potrzebujesz.

BlueYoo
    Użytkownik
    • 0
    • 7Postów:

Osobiście polecam ci Kymco Nexxona! To nie chińczyk. Mam go już 3 lata a śmiga jak nowy… Żadnych awarii (no chyba, że zaliczysz jakąś glebę ale to już naturalna kolej rzeczy 😉 ). Ludzie piszą o odkręcających się zębatkach ale u mnie tego nie spotkałem. Jest dość mocny, dawał radę nawet na torze crossowym, super śmiga po lasach i na miasto też wygodny. Bardzo małe spalanie w granicach 2,3 – 2,5 l/100km. Ma zarówno zalety motoroweru (biegi) jak i skutera (owiewki, schowek pod siedzeniem). Nie jest drogi, ja swój znalazłem w promocji za ok 3200zł. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button