Zakup nowego skutera.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zakup nowego skutera.

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Suawek Suawek 8 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marcin0915
    marcin0915
    Użytkownik

Witam wszystkich. Mam 18 lat, 190cm, waże jakieś 85kg (więcej wymiarów nie będzie chyba potrzebne :D). Skuter kupuje ze względu na to, że prawo jazdy na motocykl moge zrobić dopiero za 3 lata(nie ze względu na prawo), a samochód za drogi w utrzymaniu (stary, używany). Co do samego skutera, to musi być nowy.
    Mam do wydania 4500zł, za 4501 odpada… Skuter ma być całkowicie bezobsługowy (czterosów). Za te pieniądze oczywiście chińczyk, lecz takie marki jak Kingway oraz wszystkie skutery stojące w hipermarketach odpadają (włącznie z media expert ze względu na przykre doświadczenia). Marki które mnie interesują to np. Zipp, Keeway, Zumico, Kymco, Barton, Benzer, Romet, ze względu na to, że mam blisko do serwisu, który często będe odwiedzał :D. Jeżeli chodzi o parametry to tak:

* 4-suw
    * 2 hamulce tarczowe
    * ładny / ciekawy designe

Skuter ma służyć zarówno do jazdy po mieście, jak i w troche dłuższe trasy, a więc: 1.skuter ma być duży ( coś pomiędzy router’em bassa, a kingway’em euroboy’em), 2.w miare możliwości bezawaryjny (żeby nie stać w lesie 50km od serwisu i pchać go 2 dni ;)), 3.również w miare możliwości (cena i czterosów) dynamiczny.

Aha, interesują mnie za równo skutery (automat), jak i motorowery (manual). W odpowiedzi oczekuje podawania konkretnych modeli na które waszym zdaniem powinienem zwrócić uwage. Uwierzcie mi, że nawet przy tak małej liczbie modeli wybór jest na prawde ciężki i pomóżcie 😉 Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam…

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

W tym przedziale cenowym z dwoma tarczami to jest tylko kymco nexxon http://kymco.pl/?page_id=318, przynajmniej z tajwanu, bo z syma nie ma z tarczami za tą cenę. Z zippa to może quantum RS. Fajnie wygląda, nie najgorsza konstrukcja 😛 Zipp simpli też dobry 😛 A jeden haczyk 😛 W media expert sprzedają głównie zippy, z tego co widziałem 😛

o

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    a123659
    Użytkownik

Aha, jeszcze jedna uwaga, ja bym nie poszukiwał skutera z dwoma tarczami, bo oczywiście jest to bardzo dobre, ale nie można odrazu skreślać tych, co mają tylni bęben, ponieważ jak hamujesz, to i tak naciskasz 2 hamulce naraz… :mrgreen:

o
    marcin0915
    Użytkownik

Dzięki Ryglos za szybką odpowiedź, lecz czekam na inne, ze względu na wygląd ;).
    P.S. A czy przypadkiem quantum RS to nie dwusów ??

Może masz racje z tymi hamulcami. A więc najważniejsze aby był to 4-suw, w miare bezawaryjny i dynamiczny, oraz jeżeli chodzi o rozmiar, to z tych większych KINGWAY’E odpadają !!!!

Żebyście wiedzieli m/w czego szukam, to moją uwagę przykuł Romet 717 Radical (w wersji 4t i chłodzenie powietrzem można go wychaczyć za 3500zł). Szukam jednak nadal, bo może macie lepsze propozycje ;). Aha, w tym romecie przeszkadzają mi kierunkowskazy z przodu, a w zasadzie ich „brak”…

marcin0915
    Użytkownik

* Sory, jestem nowy, nie wiedziałem, że nie moge usunąć własnego postu… Jeżeli admin może, to niech usunie ten wpis (nie cały temat 😆

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    marcin0915
    Użytkownik

* Sory, jestem nowy, nie wiedziałem, że nie moge usunąć własnego postu… Jeżeli admin może, to niech usunie ten wpis (nie cały temat 😆

Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Kymco Agility. Z tych marek co podałeś to Kymco odstaje na plus jakością i trwałością od reszty.
    Nie wiem czemu warunkujesz wybór od tylnej tarczy, na prawdę różnica nie jest aż tak duża. Kymco Vitality ma bardzo przyjemny tylny hamulec a w Agility jest chyba identyczny.

Dynamika nie idzie w parze z 4T tak samo jak bezobsługowość nie idzie w parze z Rometem. Jak chcesz dużo jeździć i mało grzebać to o romecie zapomnij.

marcin0915
    Użytkownik

Dzięki Suawek, właśnie dla tego go nie kupiłem i czekam na wasze propozycje. Skuter ma być dynamiczny w miare możliwości czterosuwa.
    Dzięki za twoją propozycje i czekam dalej, a co do hamulca, to już sie wyżej poprawiłem, że z tyłu może być ten bęben, bo mam budżet za mały żeby wybrzydzać :D.

a123659
    Użytkownik

Quantum RS to jest dwusuw, sorry, ale zapomniałem, że ty 4 suwa chcesz 😛 Skupiłem się na tarczowych hamulcach. Jakby ci pasował tylni bęben, to też myślę, że najlepszą opcją by był agility 😉

o
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie