Zakup motoru

Witam,
Chcialbym zakupić motor do 50ccm. Potrzebuje do jazdy w dłuższe trasy, tez nie przesadzajac z cena.. Tak do 2tys jeśli cos się znajdzie w tej kwocie?

Tak na marginesie.. Polecono mi skuter kingway euroboy czy jest wart zakupu?

jest wart czego?
A ^ nie przesadzając z ceną^ - to ile to jest?

Jeżeli chcesz jeździć w dalsze trasy to nie pakuj się w skuter z napędem na pasek, tylko zainwestuj w motorower z silnikiem 139FMB. Po pierwsze pasek lubi strzelić w najmniej odpowiednim momencie, łańcuch o ile go odpowiednio naciągniesz i nasmarujesz przed trasą nie sprawi ci problemu. Jadąc w dłuższą trasę na skuterze po 100km będziesz miał dość - silnik kręci non stop na wysokich obrotach co jest uciążliwe na dłuższą metę. W motorowerze zmienisz zębatki na prędkość i będziesz sobie jechał cicho na dość niskich obrotach, a dodatkowo zejdziesz ze spalaniem sporo poniżej 2 litrów. Dodatkowo te silniczki na dobrym oleju są nie do zdarcia i pokonają każdy dystans o ile nie będziemy jechać na maksa.

@Wombat

Chodziło czy ten skuter kingway euroboy jest wart zakupu, iz takowy mi polecono.

Co do ceny to tak do 2tys jeśli cos się znajdzie w tej kwocie?

Tak dokładnie bo chciałbym kupić se skuter na d
Trasy takie do 200km i czytając tak se fora i ludzie właśnie doradzają kupić albo wlasnie kingway euroboy albo Romet 797. Bo na obecna chwilę mam aprilie mx 50 sm ale mi ciągle się psuje więc chcę zmienic na skuter właśnie na kingway. Więc pytam czy warto bo mi się podoba że względu na opinie na forach i jak na wielkość samego pojazdu

W kwocie 2tys zł nic nie będzie wybitnie warte polecenia. Tzn jeśli suma o której mowa jest tylko ceną zakupu. Do tej kwoty dojdą jeszcze koszty przywrócenia sprzętu (używanego oczywiście) do ładu.

To wiadomo o tym tzw pasek sam mam to na uwadze nie powiem że nie

Ale co mnie najbardziej interesuje pooiniach czytałem na forach kingway jest godnym polecenia sprzętem za nieduże pieniądze

Paweł Malin... napisał:

Tak dokładnie bo chciałbym kupić se skuter na d
Trasy takie do 200km i czytając tak se fora i ludzie właśnie doradzają kupić albo wlasnie kingway euroboy albo Romet 797. Bo na obecna chwilę mam aprilie mx 50 sm ale mi ciągle się psuje więc chcę zmienic na skuter właśnie na kingway. Więc pytam czy warto bo mi się podoba że względu na opinie na forach i jak na wielkość samego pojazdu

Marka Aprilia to tzw "markowa" firma - ale żeby to dobrze służyło, trzeba mieć na nią DOBRE pieniądze.
Natomiast Kingway to typowa niskobudżetowa chińska produkcja, która jest w porządku JEŚLI sam ją serwisujesz (czyli masz o tym pojęcie lub kogoś kto ma o tym pojęcie) i nie masz dużych wymagań.

eadem napisał:

Paweł Malin... napisał:
Tak dokładnie bo chciałbym kupić se skuter na d
Trasy takie do 200km i czytając tak se fora i ludzie właśnie doradzają kupić albo wlasnie kingway euroboy albo Romet 797. Bo na obecna chwilę mam aprilie mx 50 sm ale mi ciągle się psuje więc chcę zmienic na skuter właśnie na kingway. Więc pytam czy warto bo mi się podoba że względu na opinie na forach i jak na wielkość samego pojazdu

Marka Aprilia to tzw "markowa" firma - ale żeby to dobrze służyło, trzeba mieć na nią DOBRE pieniądze.
Natomiast Kingway to typowa niskobudżetowa chińska produkcja, która jest w porządku JEŚLI sam ją serwisujesz (czyli masz o tym pojęcie lub kogoś kto ma o tym pojęcie) i nie masz dużych wymagań.

nie mam jakichś tam dużych wymagań ma poprostu ładnie wyglądać i jechać od punku a do punktu b tylko alby się nie psuł (zbytnio) bo do apki to nerw mnie za żyłę uchwycił i kupilem nowy silnik

W budżecie który podałeś nie kupisz nic mniej denerwującego. Wszystko jest kwestią stanu pojazdu. Wymień w Aprilii wszystko na sprawne lub nowe i pojeździ.

Tyle że aprils jest silnik am6 i doprowadza już mnie on do obłędu i do wydawania kasy temu chce sie jej pozbyć

Aprilla jest godna Marka i bardza dobra jeśli dbasz o nia, a skutery to są badziew który jest narażony na u rywajace się paski i nie jest na dłuższe dystanse ponieważ skuter trzyma wysokie obroty i morzesz zepsuć silnik . Kingway są chińskim badziewiem i strasznie się psuja są duże ale nie patrzy się na wielkość tylko na serce motora .

Paweł Malin... napisał:

Tyle że aprils jest silnik am6 i doprowadza już mnie on do obłędu i do wydawania kasy temu chce sie jej pozbyć

To kup nowy silnik te silniki są bardzo dobre jeżeli dbasz o nie, a pozbywajac się aprilli będziesz potem żałował ponieważ one są dobre jeżeli dbasz.

Ujmę to tak: jeśli nie masz $$$ to nie pchaj się w markowe sprzęty.
Rzuciłem okiem na otomoto i najtaniej jak widzę na chwilę obecną masz takiego nowego chinolka w rozsądnym gabarycie (popularna rama na której są wszystkie inne kingwaye, romety, junaki, zippy itd)
http://otomoto.pl/oferta/zipp-quantum-mondial-ID3hjpRU.html#8f1b131a97
Nie wybitny, ale najtańszy w tej ramie jaki widzę. Poniżej ta sama rama tylko od innego importera
http://allegro.pl/show_item.php?item=6256720825#f577789ce9

Silnik.sam mnie przeraża w aprili że względu że już się przejechałem na tym silniku jakieś 500km i się rozlecial ;/ w sensie takim ze miałem od samego początku problemy z nim gdyż wymieniłem łożyska uszczelniacze i wg co można by było wymienić i się rozlecial

szybki6666 - wyrażaj się precyzyjnie: "dbać" znaczy w tym wypadku "przeznaczyć spore pieniądze na ten cel"
Tu chodzi o zrozumienie istoty rzeczy przez autora tematu. On pod słowem "dbać" może np. rozumieć "myć raz na tydzień" itd
;)

w poprzednim silniku miałem ciągle problem ze sprzeglem nie umialem sam go wyregulować więc wprowadziłem do mechanika który się tego typu silnikami zajmuje i owszem było git do momentu jak kosz sprzęgłowe nie dostał luzów i od tamtej pory wymieniłem łożyska wszystkie pojezdzilem nie długo bo 2 miechy i znów ten sam problem się pojawił i z tad decyzja zakupu nowego silnika i sprzedaży aprilii

szybki6666 wali stereotypami. zresztą zdaje się że w tym wątku dyskutuje częściowo sam ze sobą - tzn jak bezloginu i jako szybki66666.
nie wiem jaki w tym ma cel - zapewne jakoś ma.

Ktoś przecież musi nadrabiać rozdwojenie jaźni za dyżurnego klauna ;)