Zakup głowicy 4t -szczelność zaworów

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zakup głowicy 4t -szczelność zaworów

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe J23 J23 3 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #620121
  Zdjęcie profilowe yoemaster
  yoemaster
  Użytkownik
  • Postów: 16

  Witam mam mały problem zakupiłem 2 głowice 47 oraz 50 mm dotarte pastami 2,1,0 nadal przepuszczają musiałem je oddać teraz nie wiem co mam zrobić bo mam cylindry 47 oraz 50mm chce zakpić głowice lecz nie wiem gdzie oraz jakiej firmy tak by była szczelna bo to są jaja , słyszałem ze LPI SA DOBRE ALE JAK TO JEST FAKTYCZNIE czekam na ważę propozycje dot głowicy , druga sprawa to czy jak w głowicy ułamie się prowadnica od zaworów to można ją wymienić czy dą się ją wybić bez prasy i nabić nową czy to jednak prasa jest podtrenowana

  #620184
  Zdjęcie profilowe J23
  J23
  Użytkownik
  • Postów: 402

  Nowe głowice z zamontowanymi zaworami należy rozmontować, tj. wyjąc zawory i je dotrzeć, a uszczelniacze wymienić na takie z górną sprężynką, jeżeli fabryczne są bez sprężynki. Zawory wystarczy dotrzeć pastą zero. Zbyt mocne docieranie zaworów też nie jest dobre. No i najważniejszy jest prawidłowy demontaż i montaż zaworów, bo jeśli na typ etapie skrzywimy zawór, to docieranie nic nie da, a do tego są odpowiednie narzędzia. Jeśli uszkodzeniu uległa prowadnica, to podejrzewam, że nastąpiło to własnie przy jakiś pracach związanych z głowicą, albo gdy pomiesza się zawory z dźwigniami nie od nich – w chińskich skuterach występują zawory o dwóch różnych długościach. W przypadku uszkodzenia prowadnicy raczej wymiana głowicy na inną.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

  Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie