Zakładanie cylindra i głowicy 75cc do Zumico GR200

Witam.Czy warto założyć do Zumico GR200 cylinder i głowicę 75cc ?

nie warto bo silnik sie stopi

Dlaczego miałby się stopić ???

Nie róbcie innym wody z mózgu. :-D Nie wiem czy warto, gdyż sam nie zakładałem - zapewne doda to nieco mocy przydatnej przy rozpędzaniu i wjazdach na wzniesienia, na prędkości niewiele zyskasz.

To wystarczy, bo mój Zumico w porównaniu do motorów moich kolegów, którzy też mają 50-tki jest słaby, a szybkość nie musi być większa, ale jak go dobrze dotrę to może pójdzie więcej niż teraz.

A jeżeli założyłbym 75cc to musiałbym regulować zawory ?

Jak mogę jeszcze zwiększyć moc w moim motorku ???

Mam pytanie. Czy muszę ustawiać w nowym cylindrze rozrząd i po co się go ustawia?

Nie bierz się za coś o czym nie masz kompletnie pojęcia. Zleć robotę mechanikowi i będziesz miał wszystko jak się należy.

R2_D2 napisał:

Nie bierz się za coś o czym nie masz kompletnie pojęcia. Zleć robotę mechanikowi i będziesz miał wszystko jak się należy.

Teraz to już o tym wszystko wiem tylko te ustawianie rozrządu mnie interesuje !!!

Rozrzad ustawia sie po to aby silnik wgl pracowal i zeby zawory nie zrobily ci z tloka dziurawej kupki metalu , ale przeciez ty juz wszystko wiesz...

daj go lepiej mechanikowi tak jak Artur pisze bo zrobisz z niego helikopter jeszcze

Wole z niego zrobić skuter wodny :D

Jak założyć dwa górne pierścienie na tłok czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?