Zabrali mi dowód rejestracyjny i co dalej ;C

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Zabrali mi dowód rejestracyjny i co dalej ;C

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dabi1990 dabi1990 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe 3dUaRd0
    3dUaRd0
    Użytkownik

Pech – to mało powiedziane. Sobota wieczór, Cały dzień dopieszczałem moje cudo, wymiana oleju, smarowanie łańcucha i przykręcanie śrubek (pierwszy raz wyciągnąłem go od czasu zimy). Dumny z siebie pewinie wyjechałem na szosę (wieczorem była ona bardzo pusta). Wiedziałem, że mam niesprawne światło tylnie, ale bardzo mnie korciło ;c. Pech chciał, że wybrałem aż tak pustą drogę. Policja czaiła się na poboczu. Nie mogłem zawrócić, bo odrazu by mnie złapali. Tak czy siak złapali ;(.No i standardowo dokumenty, dmuchanie i kontrola osobista. Na początku udawałem, że nic niewiedziałem o niesprawnym, tylnym świetle, ale to nie miało większego sensu. Dostałem z powrotem kartkę z ubezpieczeniem i kartę motorowerową i taki papierek, z wytycznymi do przeglądu.

PYTANIE:
    1.Czy ja mogę sam odebrać dowód rejestracyjny ze Starostwa w moim mieście, będąc niepełnoletnim, ale będąc współwłaścicielem motoroweru ?
    2.Czy ten „papierek” umożliwia mi tymczasowe kożystanie z motoroweru ?

Romet Router WS 50 – 2,67 na 100km
    Przez 3 lata przejechane 5000km :d
    Zdjęcie profilowe dabi1990
    dabi1990
    Użytkownik

Nie jestem pewien, ale chyba musisz posiadac dowod osobisty aby odebrac, a co do papierka to pewno zezwolenia na jakis czas do jazdy skuterkiem, moze byc to tydzien albo i dluzej

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    3dUaRd0
    Użytkownik

Yyy no w sumie to mam dowód osobisty, ale tymczasowy :d

Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

na tym świstku możesz tylko na przegląd jechać , papierek jest na ciebie , więc naprawiasz światło , robisz przegląd i idziesz z tym świstkiem z przeglądu po dowód rejestracyjny – współwłaściciel dostaje bez problemu , poza tym za spaloną żarówkę nie zabierają dowodu rejestracyjnego – musiałeś coś jeszcze mieć nie sprawne.

Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

nie wiem czy dowód w wydziale komunikacji możesz odebrać, ale ten świstek co ci dali powinien byc ważny ze 3 dni, niewiem może coś sie pozmieniało ale dawno temu straciłem dowód za pękniętą szybę w aucie i też dostałem świstek na chyba 3 dni jazdy, później przegląd i do wydziału po dowodzik, ale to było w 1998 roku 🙂 ale myślę że świstek jest kilka dni ważny bo inaczej nie pozwolili by ci odjechać na własnych kołach.

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    3dUaRd0
    Użytkownik

Napisali mi, że „niesprawny układ elektryczny tylniej częśći motoru i niesprawny znak STOP „, ale jak przy nich rozebrałem tą lampę, to świeciła, ale się kurde uparli na ten stop :c

3dUaRd0
    Użytkownik

Nie, no oni mi powiedzieli, że dowód dostane tam, gdzie go mi wydali, ale największy problem, czy mi wydadzą ten dowód (jestem współwłaścicielem)

Zdjęcie profilowe dabi1990
    dabi1990
    Użytkownik

Niech idzie pelnoletni wlasciciel.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie