Zablokowany tłok, emont silnika? – Aprilia SR

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Zablokowany tłok, emont silnika? – Aprilia SR

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam Wczoraj przy spokojnej jeździe, nagle coś huknęło i skuter zgasł. Miałem podejrzenie, że może wentylator wariatora się odkręcisz i rysuje o przekładnie, ale nie. Gdy ją odkręciłem okazało się że wałnie da rady przekręcić, jedynie przy dużej sile może cofnie się o 2 obroty – później 2 obroty do przodu i tak ciągle. Wygląda na to, że tłok się zablokować. Czyli będzie potrzebny szlif cylindra i zakup nowego tłoka? Podejrzewam, że kupowałbym od razu nowy cylinder i tłok. Cylinder się zatarł? Skuter to Aprilia SRwww z 2000r

Anonimowy

jeżeli mówisz, że wałem da się kręcić i się blokuje, tzn że mogło paść łożysko.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Anonimowy

A gdzie to łożysko się znajduje? Jak do niego dotrze??

Anonimowy

Jest to łożysko które znajduje się na wale żeby się do niego dostać trzeba rozpołowić katery. Ja miałem tak, że jak obracałem wałem to on się blokował potem trzeba był go cofnąć z 1 obrót i dalej można było go obracać a za jakiś czas znowu się blokować, łożysko rozsypało mi się kompletnie. Najpierw to sprawdź cylinder a zreszto jak rozpo się karety to trzeba cylinder ściągnąć

Anonimowy

OK, a jak rozpołowić katery? Trzeba jakoś rozcinać, czy tylko odkręcać śruby?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

Wykrecic silnik z ramy. Odczepic kable itp. I rozkręcasz śruby.

Anonimowy

No i możliwe że nie obejdzie się bez młotka i wiele więcej narzędzi.. ja z mechanikiem robiłem to prawie cały dzień tylko my robilismy biegówke więc doszła skrzynia biegów.. sam wątpie zebys dać rade i lepiej daj to komus kto zna się na rzeczy.. ale najpierw rozkręc cylinder i zobacz jak tam wszystko wygląda bo to wcale nie dużo roboty..

Anonimowy

Da rade samemu rozpolowic. W srodku nie ma oleju itp itd. Ja na Twoim miejscu najpierw zdjalbym cylinder i zobaczyl w jakim jest stanie. Moze walnely pierscionki i nie trzeba calego silnika rozpolawiac?

Anonimowy

Regis ma racje może to tylko pierścienie jeżeli tak to dasz rade samemu wymienić 😀

Anonimowy

Możliwe ze padły uszczelnicze i łożyska , a jeśli tlok się zawiesil to proponuje szukac neew cylka 😀

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie