Zabezpieczenie skutera.

Wypadło mi coś i jutro muszę jechać skuterem do szkoły. Problem w tym, że dowiedziałem się o tym dopiero teraz... Byłem w realu, ale był tylko łańcuch na 80cm za 60zł... Trochę za mały jak dla mnie. I tu moje pytanie. Jak zabezpieczyć skuter jutro, tak, żeby mi nikt go po prostu nie odprowadził z parkingu? Zablokowanie kierownicy chyba mało pomoże, więc nie wiem co mógł bym zrobić... Za każdą mądrą radę będę wdzięczny.

poszukaj blokady na allegro i wybierz lokalizacje najbliżej siebie. Ja osobiście kiedyś myślę kupić łańcuch z oxforda taki z blokadą tarczy w kole

linka stalowa 120-150cm, naciągnąć gumowy wężyk, zrobić na końcu uszy (zespawać) i do tego dobra kłódka

w leroj merlin lub kastoramie kupić łańcuch 1- 1,5 m + kłódkę.
masz od ręki zabezpieczenie bez spawania

Wiem, gotowe lepsze, ale ja za bardzo nie mogę iść do sklepu teraz już, poza tym co by było otwarte... Znalazłem kłódkę dość dobrą, przed domem miałem łańcuch. Co prawda nie taki gruby ale na 2 razy go wezmę. Ściągnął bym teraz, ale jest przywiązany tak wysoko, że nie dam rady. Na stołku nawet stanąłem i prawie... No, ale nie dostałem odkręcić, więc zrobię to jutro z drabiny. Dziś nie bo nie dałbym rady wyciągnąć jej z garażu tak, żeby nie porysować samochodu ;D Łańcuch dość wytrzymały jest, bo znajomy nim naciągał samochód ;D Po prostu był bity i brakowało 2cm ;D Nie znam się na tym za bardzo no, ale jakimś sposobem ;D

we wszyskich zabezpieczeniach chodzi raczej o zniechęcenie złodzieja i utrudnienie mu zadania. wszystkie zabezpieczenia da się zdjąć- tylko kwestia czasu.
Raczej wątpię aby uczniowie w Twojej szkole nosili łomy i piłki do metalu na lekcje więc jak postawisz przed szkołą i zapniesz jakikolwiek łańcuch to raczej nikt nie gwizdnie.
Inną kwestią są akty wandalizmu- czyli ukręcone lusterka, porysowany palstik.... to prędzej... ale przed tym nawet najgrubszy łańcuch nie pomoże.
Jak nie dasz rady z łańcuchem a kłódeczka jest nieduża to możesz ją w tarcze wpiąć. też raczej na teren szkoły nikt lewetą nie wjedzie specjalnie po Twój skuter

No, ze strony jakiś uczniów to się nie przejmuje, nikt nic nie zrobi raczej, bo wszystkich znam itd... Z nikim źle nie trzymam ;) Jedyne co mnie martwi, to to że po prostu lekcje kończę o 16:45 no, a wtedy są tylko 2 klasy ;/ Jeśli by było więcej osób to bym raczej się nie przejmował, tylko po prostu o tej godzinie tam jest pusto i to mnie martwi ;/

Zadne linki i cieńkie łańcuchy złodzieje nosza nozyce przegubowe i to tylko moment i skuter jego.Według mnie to zapiecia na tarcze sa dobre trudno je usunąć.

a słyszałeś o ciekłym azocie nawet najtwardsza blokada na tarcze się poddaje. Wiem bo widziałem jakie to szkody robi gdy się wyleje ze specjalnego pojemnika. Żonę mam mgr. fizyki i będąc na studiach używała tego do doświadczeń

Krzysiek ale kto chodzi z naczyniem Dewara ( w tym się przechowuje ciekły azot, coś jak termos) po ulicy ;)

Wy mi tu gadacie o jakiś specjalistach... Wątpię, żeby specjalista czyhał na chińczyka z nożycami przegubowymi... Bardziej się bałem, że jakiś byle amator po prostu się zainteresuje czy coś.Mam na 11, jadę i przypinam łańcuchem ;D

kup najtansze zabezpieczenie ktore wyglada poprostu solidnie, jak bedzie dobry zlodziej to i tak ci skuta podprowadzi, najlepiej to miec AC ale wiadomo w chinczyku nie warto..

tak jak wczesniej wspomiano kupic gruby lancuch z metra w markecie budowlanym i klodke albo gotowe