Zabezpieczenie motoroweru przed kradzieżą?

Witam mam pytanie ostatnio dowiedziałem się że kilka osób których nie znam z osiedla chcą mi ukraść mój motorower Pro 50 i mam pytanie w jaki sposób go zabezpieczać gdy stoi pod blokiem ? Na noc zawsze jest w garażu ale gdy np. wracam ze szkoły to w jaki sposób go zabezpieczać ? Jeszcze mam pytanie czy jest możliwość jego odpalenia bez kluczyka w stacyjce ? Ostatnim pytaniem jest jak to jest możliwe że brat posiada Bartona atomic a kolega Benzera shafta i ich kluczyki pasują do oby dwóch skuterów ? Tzn że kluczykiem z Bartona mogę odpalić Benzera i na odwrót ?

łańcuch + kłóda i do stałego elementu krajobrazu mocować. łańcuch najlepiej przez tylne koło i rame (żeby nie za przednie kółko bo tylko kółko wtedy zostanie). Sam motor jest na tyle lekki że nawet jak go poblokujesz to i tak 2 silnych gości go podniesie i odniesie gdzie chcą.
Opcja to alarm lub alarm na tarcze z czujnikiem ruchu.

Kluczyki pasują bo to chinole i stacyjki nie są wykonane zbyt precyzyjnie - zwłaszcza po pewnym zużyciu.

Doberman nie szczepiony przypięty do skutera,tylko to działa na złodzieja:D

Łańcucha nie mam gdzie przymocować i co najgorsze przetrzymywać bo schowek w pro jest malutki, ale mam blokadę na tarcze to zacznę jej używać na tylnym kole

A da się w jakiś sposób uruchomić silnik bez kluczyka ?

Każdy się da niestety:(

a da się przed tym jakoś ustrzec jakaś blokada na stacyjkę albo coś inneg ?

Nie...