Za twardy, przedni amortyzator

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Za twardy, przedni amortyzator

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Vladimir Vladimir 8 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #55775 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kanto
  Kanto
  Użytkownik
  • Postów: 20

  Witam,
  przy którymś serwisie mój magiczny mechanik reperował przednie amortyzatory (bo coś było niedokręcone, nieszczelne itp itd), przy odbiorze ostrzegał mnie, że będą twardsze niż dotychczas. Ogólnie rzecz biorąc aktualny ich skok to jakieś… pół paznokcia. Wydaje mi się, że przesadził z dolewaniem. Czy jeżeli odkręcę śrubę od dołu i spuszczę go trochę to będzie lepiej?

  #55777 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Pietro
  Pietro
  Użytkownik
  • Postów: 3 294

  Jeśli jest dużo oleju, to tak. Możesz też zapytać mechanika jakim olejem zalał amory, pewnie olejem o większej lepkości..więc najlepiej byłoby wylać wszystko i zalać odpowiednim olejem amortyzatorowym (fork oil).

   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #55781 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kanto
  Kanto
  Użytkownik
  • Postów: 20

  Patrząc na prostą konstrukcję amortyzatora to chyba nie ma innego wyjścia aby amortyzator był twardy, musi być go dużo. Jeżeli nawet byłby o większej lepkości to skok powinien mieć większy, a po prostu mógłby się inaczej zachowywać? Mam rację?

  #63476 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Vladimir
  Vladimir
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Tu się mylisz. Więcej oleju=mniej miejsca do sprężania=mniejszy skok. ;]

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Za twardy, przedni amortyzator
Informacje o Tobie: