Za twardy, przedni amortyzator

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Za twardy, przedni amortyzator

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Vladimir Vladimir 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kanto
    Kanto
    Użytkownik

Witam,
    przy którymś serwisie mój magiczny mechanik reperował przednie amortyzatory (bo coś było niedokręcone, nieszczelne itp itd), przy odbiorze ostrzegał mnie, że będą twardsze niż dotychczas. Ogólnie rzecz biorąc aktualny ich skok to jakieś… pół paznokcia. Wydaje mi się, że przesadził z dolewaniem. Czy jeżeli odkręcę śrubę od dołu i spuszczę go trochę to będzie lepiej?

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Jeśli jest dużo oleju, to tak. Możesz też zapytać mechanika jakim olejem zalał amory, pewnie olejem o większej lepkości..więc najlepiej byłoby wylać wszystko i zalać odpowiednim olejem amortyzatorowym (fork oil).

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Kanto
    Kanto
    Użytkownik

Patrząc na prostą konstrukcję amortyzatora to chyba nie ma innego wyjścia aby amortyzator był twardy, musi być go dużo. Jeżeli nawet byłby o większej lepkości to skok powinien mieć większy, a po prostu mógłby się inaczej zachowywać? Mam rację?

Zdjęcie profilowe Vladimir
    Vladimir
    Użytkownik

Tu się mylisz. Więcej oleju=mniej miejsca do sprężania=mniejszy skok. ;]

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie