Z serii: co lepsze paliwo 95 czy 98

http://www.scigacz.pl/Benzyna,a,osiagi,lepsza,E95,czy,E98,16094.html

Według mnie E95, ale zobaczymy co tam piszą w tym teście ;P

do skutera 95.

A więc jak się okazuję wystarczy po prostu lać benzynę 95 :) Ale jak napisane paliwo z różnych stacji ma inne właściwości czyszczące silnik.Po prostu im droższe paliwo,tym ma więcej dodatków korzystnie wpływających na stan silnika a co za tym idzie trwałość.

koniecznie 95

A aj chyba zacznę rozważąć przesiadkę na 98 ale za czesto

98 w skuterze może zrobić więcej szkód niż pożytku.

ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi

tylko po co przepłacać

a kto powiedział ze ja będę ciągle je lał?? raz na jakiś czas można i to moim zdaniem jest bezpieczniejsze niż stosowanie środków firmy STD. Przy pojemności baków skuterów te środki mają znikome zastosowanie bo jedna buteleczkę stosuje się na jakieś 50 litrów paliwa

Ja od początku leję 95.

Ja raz zalałem skromną ilość PB98 i skuter zrobił się strasznie mułowaty. Od tamtego zalania tankuję tylko PB95 na Shell (ale takim nieobrażonym bo inne shelle są moimi wrogami dlatego że wyłudzają hajs na laniu V-Power) i co 3 baki dodaję 25ml dodatku shell do czyszczenia układu paliwowego. Różnica jest zdecydowana! Polepszyło się przyspieszenie, zmniejszyło spalanie i pewnie gaźnik i reszta jest czyściutka!

Cionek a dolewasz tego STD?

Ja zawsze tylko 95,bo nie zauważyłem różnicy między 95 a 98 jak wlałem do swojego.A nie raz kupuję dodatek do paliwa firmy STP.A w zimę najwięcej,dla wytrącenia wody z baku i łatwiejszego rozruchu przy minusowych temperaturach.

Nie, firmowy dodatek shell do czyszczeniu układu paliwowego za 11.90zł

http://m.onet.pl/_m/3dc90a2203bf6fe4d6fdd2f2887ad9a4,30,1.jpg

Napisane jest, że wlewa się go całego na prawie pusty bak. Ale ja daję 25-30ml do prawie pustego baku i zalewam do pełna. Lepiej mieć pewność że się coś nie popsuje! Czyści go, ale powolnie i skutecznie! Chyba!

Ja odczułem różnicę zdecydowaną!

Termit a odczuleś zmiejszone paslanie jak dolewasz STP?

KrzysiekP napisał:

Termit a odczuleś zmiejszone paslanie jak dolewasz STP?

Wiesz co spalania nie sprawdzałem na tym dodatku.Chyba teraz kupię ten dodatek ponownie,może na letnie wysokie temperatury zadziała pozytywnie.Jak kupię to spróbuję zmierzyć spalanie i dam znać.A tak jak pisałem to wiem,że w zimę lepiej odpala ogólnie i na pewno w jakiś sposób działa pozytywnie na silnik.W końcu to dodatek,zresztą w każdym paliwie są jakieś dodatki.Na buteleczce napisane,żeby wlewać na bak o pojemności 50-60 litrów.Więc strzykawką odmierzać odpowiednią porcję.Drogie nie jest,nie zaszkodzi,a może tylko polepszyć działanie skuterka.

można też lać denaturat i też się przeczyści...

No i lepsza moc powinna być na denacie! Ale tylko przeźroczystym! W końcu czysty etanol! :D

Godzinę temu byłem w Auchanie po ten dodatek STP. Jak po testuje to zobaczę jaki będzie efekt. Trochę to zajmie bo on niby starcza na 45-60L beny a ja do baku wlewam max 6L: