Yamaha yzf r125 stukanie w silniku

Cześć, mam pytanie odnoście cykania, stukania, które pojawia sie na załączonym filmiku. Problem pojawił sie dosyć nagle tzn. podczas jednej przejazdzki wszystko bylo ok, ale juz w czasie następnej coś delikatnie mi podpadało w pracy silnika, a do tego stanu ktory jest na filmiku doszło w ciagu 2-3 kolejnych przejażdżek. Dodatkowo zauważyłem, ze stukanie zmniejsza sie wraz z rozgrzaniem motocykla i prawie ustaje. Wciskanie sprzęgła nie powoduje, ze dzwiek ustaje. Wiecie co to może być? Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam LWG!

https://youtu.be/FOaXkYzqfu4

Jaki przebieg? Wiarygodny? W jakim stanie łańcuch rozrządu?

Podobno 16tys, ale pewności nie mam, bo to wymieniany silnik był i mam go dopiero od 900km, a co do łańcucha rozrządu to nie sprawdzałem

Czyli niewiarygodny, więc może być wszystko. Z tego co słyszę na filmiku obstawiam układ rozrządu - łańcuch, prowadnice, napinacz.

Bardzo dziękuję Ci za pomoc! Mam jeszcze takie glupie pytanie, czy jezeli to bylby tak jak obstawiasz rozrzad to czy moge uzywac moto czy lepiej niech stoi w garazu? Bo mechanik zajmnie sie nim dopiero za tydzien, a szykuje sie ladna pogoda i kusi mnie przejechać sie z raz czy dwa