Yamaha YZF R 125 / Aprilia RS 125

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Yamaha YZF R 125 / Aprilia RS 125

Ten temat zawiera 87 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 88 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #277156 Odpowiedź

Anonimowy

witam Zastanawiam się nad kupnem ktoregos z tych dwoch motocykli. Ktorego moglibyscie mi polecic? Z aprili intersuja mnie tylko roczniki od 2006 czyli z nowa buda. A z yamahy 2008r. mowim zdaniem lepsze będzie yzf bo to wkoncu 2T 😉 Mniej pali ale gorsze osiagi, chociaz nie zalezy mi na nich bo 140 yamahy mi wystarczy. Prosilbym o wszystkie opinie zwiazane z obydwoma motorkami. 🙂

#277157 Odpowiedź

Anonimowy

Yamaha YZF R125 to 4T a nie 2T Yamaha mało pali 3-3,5l/100 km, szybkość maksymalna ok 135km/h po 110km/h się meczy. Zaletą dobry żywotny silnik. Wadą mały wygląd i moc. Aprilia pali 6l/100km , szybkość maksymalna ponad 175km/h po 155km/h się męczy. Wadą silnik 2T wymiana tłoka co 15tys km, ale jest to spowodowane większą ilością mocy. Więc coś za coś , Do tego RS jest większa i szersza znacznie. UWAGA! RS 125 rocznik od 2 połowy 2007r (nie każda ,można poznać po obrotomierzu do 14tyś) mają mniej mocy tzn 18KW a nie jak to jest w starszych rocznikach 21KW. Decyzja zależy od Ciebie, jeśli na miasto R125 jeśli poza miasto RS125

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #277158 Odpowiedź

Anonimowy

mala pomylka;)…chcialem napisac ze 4T 😉 Motocykl służyć będzie mi do jazdy po miescie ale w jakieś drogi gdzie można się rozpedzic bardziej tez bym jezdzil.. 😉 chyba zdecyduje się na rske bo wplywa na to tez moj wzrost 190cm;) yzf trochę zamulone moze byc…a juz się trochę pozamulalem skuterem wiec starczy hehe

#277159 Odpowiedź

Anonimowy

yamaszka jest naprawde spoko. Wyglad to minus? Ona jest duzo lepsza od cbr przecież. Ja bym brać yzfr125 bo w nerce spalanie wykonczy ciebie a raczej twój budżet przy obecnych cenach paliwa

#277160 Odpowiedź

Anonimowy

Od CBR jest na bank lepsza i to nie ma porównania, ja nie napisałem,że wygląd minus tylko ,że jest mała i to jest minusem bo ma wielkość jak TZR tylko jest troszkę szersza. Ja tam ma RS i nie narzekam 😉 ,ale po mieście taką R125 bym nie pogardził bo ładnie się od samego dołu zbiera.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #277161 Odpowiedź

Anonimowy

r125 ma jeszcze 1 + posłuchaj dzwięku RSki i Rki!!!! jak Rkę będziesz gazował przy przysłowiowej blondynie to wciśniesz jej wkręta że to 600 😆 taki żarcik, ale naprawde ma ładny dzwięk, na miasto jest ok ale za miastem nie za bardzo. W dalszą podróż będziesz jechać 90-95km/h bo powyżej są już spore obroty… tak jeszcze przy okazji dodam że ja jechałem max moją Rkę 112 km/h więc nie wiem skąd się wzieło że jedzie 135-140kmh ( no chyba że z górki 😆 )

#277162 Odpowiedź

Anonimowy

Gadalem z chlopakiem co bierze udzial w R125 cup 🙂 140 to na maxa i przyspieszenie cudne jak na 4t w 125

#277163 Odpowiedź

Anonimowy

ale te Rki CUP to chyba są lekko zmodyfikowane np. cieższe podkładki pod głowice nowe mapy wtrysku itp. Może moja jest taka wolna bo jeszcze nie dotarta ??

#277164 Odpowiedź

Anonimowy

No nie wiem. On się scigal z yamaha x-max 250 to do 60 rowno a potem 250 go wziela. x max ma trochę ponad 7 do 100

#277165 Odpowiedź

Anonimowy

chyba zdecyduje się na rske;) bo nie chce zeby mnie skutery wyprzedzaly:D bo niektore leca więcej niz 115-120 km/h ;)) hehe a tak na serio to dlatego, ze motor będzie mi sluzyl dobre kilka lat…a w wieku np. 20 lat nie chce mieć scigacza co pryka i leci tyle co skuterek ;))

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 88 łącznie)
Odpowiedz do: Yamaha YZF R 125 / Aprilia RS 125
Informacje o Tobie: