Yamaha XT125X nowo zakupiony, po kolizji??

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Yamaha XT125X nowo zakupiony, po kolizji??

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe YamaXT
    YamaXT
    Użytkownik

Witam,
    jest to mój pierwszy temat na forum więc proszę o wyrozumiałość 🙂
    Problem jest następujący 05.05.2016 kupiłem Yamahę Xt125X z 2010r. Podczas oględzin wszystko fajnie, prezentował się naprawdę dobrze, brak oznak bolesnej przeszłości. Po odbytej jeździe próbnej zapadła decyzja- biorę.
    Po 4 dniach przerejestrowałem moto i w drogę. Okazało się, że bardzo mocno cieknie z lewej lagi (jedzie prosto po puszczeniu kierownicy) a na domiar złego vmax wynosi 80km/h.
    Od razu przyszło mi do głowy z niemiec i pomimo zapewnień, że nie ma blokady to ma. Okazało się finalnie, że moto miało małą przygodę, serwis stwierdził lekko skrzywione lagi i dolną półkę, a blokady nie ma. Uszkodzony jest licznik, lub czujnik prędkości na przednim kole.
    Ze względu na to, iż licznik nie wykazuje żadnych problemów podejrzewam jednak czujnik i pasuje to do sugestii serwisu że miał małego dzwona stąd nowa kierownica, opony i pewnie nowa felga przednia.
    Jak sądzicie czy jest szansa na wygranie sprawy w sądzie? Sprzedawca (osoba prywatna) stwierdził, że nie ma już pieniędzy które mu dałem więc mi nie odda.
    Spotkał się ktoś z taką sytuacją??
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Hej. Fajnie, że do nas dołączyłeś.
    Często w zapisach umowy kupna-sprzedaży masz paragraf, że stan techniczny jest Tobie znany. W praktyce musisz udowodnić, że sprzedawca celowo zataił przed Tobą wady ukryte motocykla. W rezultacie takie sprawy są trudne.

To co moge Tobie doradzić to wysłanie poprzez wynajętego prawnika odstąpienia od umowy z ww. powodu. Być może sprzedawca się wystraszy…

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe YamaXT
    YamaXT
    Użytkownik

To fakt paragraf jest taki w umowie.
    W takim przypadku czy podchodzi to pod tzw. „wady ukryte”
    Kwestia jest taka, że przejechałem nim ok. 200 km i mam ogłoszenie ze zdjęciami, które wskazują, że mi się nie przytrafiła żadna historia.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Poczytaj to: http://autoprawo.pl/kupujacy-zapoznal-sie-ze-stanem-technicznym-postanowienie-umowne

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie