Yamaha tzr vs Zipp xrace

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #131170
  Oxxar
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Witam! Zastanawiam się na zakupem Yamaha tzr lub Zipp xrace. Lecz mam ogromny dylemat, który pojazd wybrać. Yamaha ma lepsze osiągi, firmę i rzadziej się psuje. Z kolei Zipp jest młodszy, ma lepszy wygląd oraz gwarancję. A także sprawa części yamaha rzadko się psuje ale ma drogie części a Zipp tańsze i co do jego awaryjności to nie mam informacji. Obawiam się także tego, że jak wezmę Yamaha, która wygląda na większą moc niż 50 cmm to mogę być częstym obiektem kontroli policyjnej i jak wykryją że pojazd jest odblokowany, porusza się z prędkością większą niż 45 km/h to będę mieć same problemy, a tego bym nie chciał. Z Zipp’em może być tak samo. Mam także pytanie, czy dało by się do Yamahy zamontować tłumik z Zipp’a, by miała lepsze brzmienie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  #131172
  ziomek1
  Użytkownik
  • Postów: 556

  TZR!!!!!!!

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #131182
  Oxxar
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Możesz uzasadnić dlaczego tzr?

  #131192
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  Yamaha i Zipp to zupełnie inne ligi – ich nawet nie próbuj porównywać!
  Wybierz Yamahę.

  tutaj nie ma się nad czym zastanawiać 🙂

  #131194
  Oxxar
  Użytkownik
  • Postów: 15

  A co z tłumikiem i policją?

  #131197
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  Oxxar napisał:

  A co z tłumikiem i policją?

  Rozwiń pytanie 🙂

  #131198
  Oxxar
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Da się zamontować tłumik z zippa do yamahy?
  Yamaha ze względu na swój wygląd może być częstym obiektem kontroli policjii, wygląda na większą moc niż 50 cmm i jak wykryją że pojazd jest odblokowany, porusza się z prędkością większą niż 45 km/h to będę mieć same problemy, a tego bym nie chciał.

  #131200
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  Coś się uparł na ten tłumik? Nie poprawiaj producenta!
  Każdy, kto jedzie szybciej niż 45km/h jest narażony na kontrolę. Myślisz, że z daleka misiaczek rozróżni jaki model motorowera zbliża się do niego?

  #131202
  Oxxar
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Tego właśnie się boję kontroli. A jak będę jechał np. 40 km/h i mnie zatrzymają do kontroli, a maszynka pokarze że jestem w stanie jechać np. 90 km/h to też wyciągną konsekwencję?
  Ok tłumik sobie odpuszczę XD

  #131204
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  Podczas rutynowej kontroli policjant nie będzie w stanie określić, czy motorower ma zdjęte blokady, czy nie. Nie będzie też w stanie rozróżnić cylindra 50ccm i 80ccm… Więc o ile będziesz jeździł przepisowo tak naprawdę nic Ci nie grozi.

  #131206
  Oxxar
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Ok dzięki trochę mnie uspokoiłeś. Orientujesz się może czy ma jakiś schowek czy coś? A co do samego pojazdu trudno się skręca taką Yamahą?

  #131207
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 19

  A jeżeli będziesz miał pecha to mandat za brak uprawnień do kierowania motocyklem (o ile dobrze pamiętam 300 zł), plus zabrany dowód rejestracyjny i dalsze związane z tym konskwencje.

  #131208
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  yoggi – błąd!
  300zł i brak punktów jak masz np. uprawnienia np. B
  500zł i brak punktów jak nie masz żadnych uprawnień.
  W żadnym przypadku nie odbiorą Ci dowodu rejestracyjnego.
  Nie możesz tylko kontynuować pojazdem dalszej jazdy.
  Albo dzwonisz do kolegi który ma A, albo pchasz pojazd tak długo, że za rogiem już nie widać misiaczków i dalej popylasz maszyną 🙂

  #131214
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 19

  Co do wysokości mandatów pewnie masz rację i się nie sprzeczam – było z pamięci. Co do drugiej części – jeżeli masz w dowodzie pojazd zarejestrowany jako skuter (motorower – czyli zgodnie z przepisami max. 50 cm3 i 45 km/h i to jest w dowodzie) a faktycznie jest inaczej to możesz mieć większe problemy. Dowodu pozbędziesz się na pewno i zostaniesz skierowany na badanie techniczne. Co dalej zależy od okoliczności. Taka jest teoria. A w praktyce wszystko zależy od kontrolującego policjanta i waszych zdolności interpersonalnych 😉

  #131222
  Oxxar
  Użytkownik
  • Postów: 15

  A jeszcze odnośnie karty mam pytanie, gdyż zdałem na nią 2 lata temu i jeśli teraz chcem jeździć to muszę ją wymienić na AM (czy jakoś tak)?

  #131226
  ziomek1
  Użytkownik
  • Postów: 556

  tak

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button