! Forum Motorowery Yamaha Tzr 50

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #297809
  Zdjęcie profilowe jarko012
  jarko012
  Użytkownik
  • Postów: 8

  #297810
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 19 880

  żarówki cały czas się palą czy przepalają? – tak dla jasności byś napisał jednoznacznie.
  I co do cieżkiej anielki zmierzyłeś bez sensu że ci wyszło ładowanie 0.01 ????
  0,01 czego? grama na metr? i gdzie i jak to mierzyłeś że takie kosmiczne wartości uzyskałeś? 0.01 czegoś nie spali nawet diody a co dopiero żarówki.
  Z powyższego wnioskuje że zapewne jesteś kolejnym kolesiem bez bladego pojęcia o instalacji elektrycznej motoroweru który światła zasilane prądem zmiennym mierzył woltomierzem ustawionym na prąd stały – wtedy wahnięcia są plus i minus a miernik w efekcie pokazuje okolice zera
  Myśle że skoro żarówki cały czas się PRZEPALAJĄ (chyba że się ciągle PALĄ) to nie masz tam 0,01 hektara na wiadro tylko masz tam ze 20-25V albo i z 60V.
  Więc najpierw pomiar napięcia w instalacji świateł miernikiem z pomiarem prądu zmiennego – co zapewne pokaże bardzo duże napięcie- i wtedy szukaj przyczyn w okablowaniu regulatora napięcia i samym regulatorze.
  .
  Do tego musisz przyswoić że ŁADOWANIE masz tylko w tej części instalacji gdzie są kierunki, klakson i akumulator. Natomiast instalacja lampy przedniej i tylnej pozycyjnej to inny obwód. W nim się nic nie ładuje a tylko zasila.
  Więc ładowanie (mierzone na zaciskach akumulatora powinno oscylować w okolicy 12-14.7V w zależności od tego czy masz podczas pomiary zapalone światła czy nie – i to jest prąd stały.
  Natomiast zasilanie lamp to powinno być te 10-11V na wolnych obrotach do koło 14V na wyższych i aż do końca obrotomierza. – i to jest na ogoł prąd zmienny.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

  Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie