Yamaha Rex problemy z odpalaniem

Witam.

Jesteś posiadaczem skutera Yamaha Rex,służył mi sporo czasu,lecz pewnego dnia gdy chciałem wyjechać z domu,nawet nie przejechałem przez bramę,motor zgasł i od tamtej pory nie pali.

Silnik próbuje załapać,ale się nie udaje.Zauważyłem również,że gdy akumulator jest słaby motor wydaje dziwne dźwięki dochodzące od takiego małego pojemniczka umieszczonego nad akumulatorem(nie wiem dokładnie co to jest,dodam tylko tyle,że pod spodem ma taki jak by magnez).

Iskra jest,kompresja jest w porządku.A i nie wiem czy to ma jakąś zależność,ale spalił mi się główny bezpiecznik.

Też mam ten skuter zabawne po też co ledwo wyjechałem za bramy i zgasł.
Poczekałem chwile odpalił przejechałem i znowu, bak czyściłem to samo gaźnik też.Może ci sanie poszło przy gaźniku i benzyny nie pobiera.

I co zrobiłeś z tym?czy dalej ci nie chodzi.
Co do benzyny hmm,możliwe,ale czuć ewidentnie benzynę z rury wydechowej.

Musisz wymienić główny Bezpiecznik i to już inaczej ci chyba nie odpali jak go wymienisz daj znać

Na razie nic z nim nie robię

Może resztki z gaźnika spala.

Bezpiecznik onowy,lecz dalej to samo.
Sztufer pytanie do ciebie,gdzie w tym motorze znajdę gaźnik?i co to jest takie gówienko nad akumulatorem(dochodzą tam 2 kable i są pokryte kapturkiem,bo wydaje mi to taki dziwny odgłos).

Gaznik jest koło miski na olej musisz całe plastiki rozkręcić.Z tymi kablami to nie wiem ja mam swój pod siedzeniem.

Dobra.
Chyba znam przyczynę tego wszystkiego:). Fajka ma przebicie i iskra nie dociera do silnika,najprawdopodobniej jutro kupię nową fajkę i zobaczymy:).

jak co się zmieni pisz

Jednak fałszywy alarm.Postanowiłem rozkręcić silnik i jest w 99% przyczyna:)rozwalony tłok.Dziś lub jutro zamawiam części i wymieniamy:)jak coś się zmieni dam znać

ok czekam :)

Wymieniłem Tłok,cylinder,ale dalej nie pali:/,gdy strzykawką wepcham trochę paliwa do tłoku to łapie,lecz gdy się to wszystko wypali co tam wlałem silnik dalej próbuje,ale nie może?i jak myślicie co to może być?

Czyli to znak że do silnika nie dochodzi paliwo - sprawdź czy dochodzi do gaźnika.

Przedmuchałem wszystkie przewody paliwowe:),i działa motor wreszcie odpalił,teraz tylko znaleźć przyczynę nie działającego licznika:)

Też mi niedziałał licznik... W przednik kole on jest... mi się pancerzyk troche rozwalił i linka sie nie nawijała... weś sprubuj może docisnąć go i drutem złapać o coś może pomoże

A i jeszcze jedno..... Nie wiem dlaczego ale nie chce mi wejść na obroty... może wziął sobie za dużo oleju... wiecie gdzie sie reguluje ilość oleju???? Czy on sam wie ile ma wziąść?